6 tipov na zábavné interiérové aktivity pre deti

6 tipov na zábavné interiérové aktivity pre deti


  • Nakreslite Váš rodokmeň– pripravte deťom siluetu stromu a nechajte ich dotvoriť lístky a vytvoriť štruktúru vašej rodiny. Lístky maľujte štetcom, namočte si prsty do farby, fúkajte ich fixkami alebo vystrihnite z farebného papiera a prilepte. Členov rodiny dopíšte alebo nakreslite, prípadne prilepte vystrihnuté fotografie.

trička

  • Pomaľujte tričko – namiešajte farby na textil a nechajte deti vytvárať vzory na jednofarebnom kuse odevu, napríklad na tričku alebo šatke. Jednoduché, ale pekné vzory vytvoríte napríklad odtláčaním trávy, kvetov či prekrojenej zeleniny. Áno, zeleniny. Výborná je paprika, ktorá po prekrojení a namočení do farby zanechá na odeve nepravidelný vzor.

  • Vytvorte si rozprávkovú minizáhradu – zasaďte spoločnými silami do väčšieho kvetináča drobné rastlinky a rozmiestnite medzi ne farebné alebo dekoračné kamene. Vaše dielo jemne poprášte trblietkami. Pre nás obyčajné trblietky sú predsa zázračné! Keď spíme, chodia sa tam hrať víly.

mléko

  • Nápisy na koláčoch– sú skvelou variantou na bežnú nedeľu. Deťom stačí prichystať formy na písmená, prípadne ich vyrobiť z papiera a môžu sa hrať s dizajnom nedeľného dezertu. Na vychladnutom koláči poskladajte z foriem krátky nápis a nechajte ich písmenká vyplniť podľa chuti. Použite rôzne polevy, cukrárske ozdoby rôznych farieb a tvarov, granko, burizony, lentilky, apod.

  • Maľovanie bublinami– znie jednoducho a zábavne, najmä počas daždivých dní. Farebné abstraktné diela zaručene rozžiaria pochmúrny deň. Do malých nádobiek deťom pripravte jarovú vodu a do každej kvapnite trochu inej potravinárskej farby. Farby môžete aj namiešať mixovaním. Na fúkanie bublín poslúži slamka, ideálne je mať slamku v každej nádobke, aby sa farby nemiešali a ostali žiarivé. Aby sa nafúkané umelecké dielo nerozmočilo príliš, použite tvrdé výkresy alebo kartóny.

brčko

  • Vlastný baliaci papier – vytvorte s deťmi originálne balenie na darček. Obyčajný baliaci papier si ozdobte odtláčaním vzorov. Stačia Vám na to temperové alebo vodové farby. Temperové farby budú sýtejšie, vodové farby vyniknú na väčších plochách. Ako pečiatky deťom poslúžia rôzne listy alebo predmety z domácnosti. Originálne sú napríklad odtlačky bublinkovej fólie.