AKO PRIPRAVIŤ DIEŤA NA MATERSKÚ ŠKOLU

AKO PRIPRAVIŤ DIEŤA NA MATERSKÚ ŠKOLU


Ak máte možnosť vybrať si materskú školu z niekoľkých predškolských zariadení, určite ju použite. Pozrite sa, hovorte so zamestnancami a rodičmi, ktorí už berú svoje deti do týchto škôl. To vám umožní vybrať si to najlepšie pre Vaše dieťa. Niektoré matky majú v predvečer tak významnej udalosti, ako je vstup dieťaťa do škôlky, pochybnosti. V tejto situácii je však potrebný správny postoj samotnej matky. Deti sú veľmi citlivé na našu náladu, ak máte strach, vaša úzkosť sa odovzdá dieťaťu  a prispôsobenie sa bude veľmi ťažké.

školka

Pravidlo 1. Správny režim
Aby ste sa ubezpečili, že vaše dieťa nevyzerá ako zombie, budete ho musieť naučiť určitému režimu – ísť do postele skôr a prebudiť sa skôr. A taktiež je výhodné ho naučiť poobede zdriemnuť si aby nebolo prekvapené prečo ho učiteľ v škôlke núti poobede spať.

Pravidlo 2. Povedzte im o výhodách a nevýhodách materskej školy.
Nie je potrebné hovoriť že škôlka je raj s množstvom hračiek, lahodným jedlom a priateľskými deťmi. Dieťaťu rýchlo dôjde aj samému, hneď ako mu bude prestretý na obed karfiol alebo cuketa. Preto mu povedzte úprimne, že áno – existujú hračky a existuje veľa detí a že môžu vzniknúť ťažkosti.

Pravidlo 3. Stretnite sa s učiteľom.
Bude to pre Vás a Vaše dieťa jednoduchšie, ak sa s učiteľom vopred oboznámi. Pamätajte, že tento človek bude sledovať vaše dieťa, kŕmiť ho a chodiť s ním na prechádzku. Uistite sa, že je to osoba, ktorá má skúsenosti s nájdením správnej punčochy a vierou.

tabule
učivo

Pravidlo 4. Naučte sa správne vnímať slzy a rozlúčte sa.
Pochopte, že slzy pri rozdelení – sú  normálne. Nenechajte sa vydierať a neodkladajte rozlúčku na ráno.

Pravidlo 6. Nehrešte, ale chváľte.
A nakoniec, nedávajte deťom nadmerné aktivity . Majú stres, je to, akoby ste náhle zmenili prácu taxikára na úroveň učiteľa filozofie. Chváľte ich za ich nezávislosť a odvahu, opýtajte sa častejšie, čo robia v škôlke a vo všeobecnosti – trávte viac času spoločne s nimi!