Ako tráviť čas s deťmi keď nič nestíhate

Ako tráviť čas s deťmi keď nič nestíhate


Trávenie času s vašimi deťmi má obrovský dopad na ich sociálny rozvoj a výchovu. Preto si musíte nájsť nejakú cestu ako s nimi tráviť viac času, aby ste sa vyhli problémom, ktoré môžu nastať, ak o dieťa nie je záujem. U dieťaťa sa môže prejaviť agresivita, môže si vybíjať zlosť na rovesníkoch, môže to mať aj negatívny dopad na jeho známkach, alebo dokonca aj obyčajným a neškodným pocikávaním v posteli. Pre deti nie je až také dôležité koľko času s nimi trávite, ale či je ten čas kvalitný, či ho efektívne využívate. U detí sa nemusíte báť že by ste tento problém nepostrehli. Verte či nie, dieťa vám nedostatok záujmu hneď dá najavo. Treba sa vyhýbať hlavne tomu, aby sa nestalo že dieťa pochopí že ak robí dobré veci a vy si ho nevšímate, mohlo by začať robiť zlé veci s nádejou že tentokrát si ho všimnete.

bubliny

Pre dieťa je najefektívnejšie strávený čas s rodičom vtedy, ak spolu robíte veci, ktoré máte radi obaja. Napríklad prechádzka v parku, púšťanie šarkana alebo návšteva miestneho kina. Existuje mnoho vecí pri ktorých sa s nimi zabavíte a popri tom stihnete robiť aj svoju prácu
Deti veľmi radi pomáhajú. Potrebujete navariť večeru? Skúste ich vziať do kuchyne a varte spolu. Deti si to určite obľúbia, zažijete kopec srandy a vy ušetríte čas.

Ráno musíte vstávať skôr aby ste stíhali do práce? Skúsili ste niekedy nechať deťom na stole odkaz? Alebo krátke video? Dieťa sa v tejto situácii tak poteší že mu ani nebudete chýbať. Preňho je to niečo ako hra. Navyše nebude mať pocit že ste naňho zabudli. A najmä, v tomto smere môžete využiť svoju kreativitu.
Keď ste celý deň v práci, skúste využiť čas aj na úkor ich spánku.

děti

To že ich zobudíte napríklad o 15 minút skôr aby s vami mohli zažiť trocha viac času, nikomu neuškodí. Skúste z toho spraviť 15 zábavných minút. Pre vás to možno nie je bohvieaký čas, no verte že dieťa ocení každú minútu navyše strávenú s rodičmi.
Trávenie času s vašimi deťmi im poskytne možnosť učiť sa a navyše im dodáte pocit že ich niekto počúva, čo je v ich veku veľmi dôležité. Nezabudnite čo je vašou prioritou. Snažte sa s deťmi tráviť viac času, pretože práve to je vec, ktorú mnohí ľudia na smrteľnej posteli ľutujú.