Ako vybrať správnu izbu pre deti

Ako vybrať správnu izbu pre deti

Ak očakávate bábatko a neviete. V prvom rade treba vybrať vhodnú postieľku alebo kolísku. V kolíske bože byť bábatko len prvé mesiace kým nezačne štvornožkovať. Takže kolísku zvolte podla finančných možnosti. Detská postieľka je výhodnejšia v nej môže byť bábatko až dokým z nej samo nevyrastie. Obľúbené sú napríklad baldachýny nad postieľkou spravia tak aj detskú izbyčku útulnejšiu.
malá postýlka

Ďalej treba vybrať vhodný nábytok do detskej izby pre bábätko do 3-4 rokov netreba príliš veľké vybavenie. Izba by mala byť útulná príjemná a spĺňať kritériá dieťaťa.

Ak zariadujete izbu pre už staršie dieťa napríklad už školáka, dôležitý je tiež výber vhodnej posteľe pre tých menších je vhodná aj posteľ zo zábranami aby z nej v noci ked spí dieťa nepadlo na zem. Posteľ by sa mala vášmu dieťatu pačíť tak ako aj celá izba, veď kto by chcel spať v nepohodlnej izbe? Tak isto nezabúdajte aj na úložný priestor všetky hračky a oblečenie by mali mať svoje miesto aby sa aj vaša ratolesť učila od útleho veku poriadkumilovnosti.

Ďalej je dobré vybrať vhodný nábytok pre deti mal by byť zdravotne nezávadný. Dnes sú v ponuke rôzne zostavy detského nábytku takže záleží už len na vás a vašom rozpočte. Ajvhodnejšie sú farby a laky, ktoré neobshujú formaldehyd.Keď máme detskú izbu zariadenú poďme na steny, zvoľte živé farby.
dětský pokoj

Menšie deti trávia veľa času hraním sa na zemi takze je dobré zvoliť podlahu ktorá nechladí najlepšie je prírodné linoleum alebo bio korok. Potom je vhodý aj koberec hrubší hrejivý.

Elektortechika a všetky elektrické prístroje by mali byť čo najďalej od postele dieťaťa.

A a záver je tiež dobré dať do izby dieťaťa aspoň jeden malý živý kvietok ( rastlinku). Samozrejme nejaý nejedovatý. Takto sa dieťa učí aj starostlivosti a zodpovednosti o niečo živé.