Cestujte lacnejšie a častejšie

Cestujte lacnejšie a častejšie


Dokázať si urobiť dostatok času a sledovať počasie sú základné kamene správneho cestovateľa. Väčšou výzvou je platenie.
 

  • Hľadajte zľavy.

Pravdepodobne poznáte nejaké spôsoby ako ušetriť na cestovnom a hoteloch. Buďte pozorní pokiaľ ide o rôzne letáčiky a zľavy poskytované len za to, že sa prihlásite na odber noviniek. Tieto zľavy sa môžu týkať ubytovania, vstupov, cestovného, požičovní áut a iných služieb.
Sledujte ich na sociálnych sieťach, ak si zmeníte adresu, vždy ju aktualizujte. Skontrolujte či je ponuka limitovaná, čím je podmienená a ako.

peněženka
 

  • Všímajte si detaily.

Na detailoch naozaj záleží. Ak chcete ušetriť veľa peňazí, zameriavajte sa aj na malé výdavky, ktoré po sčítaní predstavujú veľkú úsporu.
Vyberajte si hotely, kde ponúkajú zdarma raňajky, parkovanie a prístup na wifi. Nepredpokladajte, že fitness alebo wellness centrum, herne a ďalšie časti areálu sú zadarmo a pýtajte sa na to prevádzkovateľa. Niekedy je naozaj jednoduché získať prístup lacnejšie, ak sa zapojíte do vernostného programu.
 

  • Buďte flexibilní.

Ak ide o boj s veľkými sumami, najlepšou zbraňou je schopnosť prispôsobiť sa. Na návštevu miest, po ktorých je veľký dopyt, si vyberte obdobie mimo sezóny.
Výhodou je aj možnosť využívať last minute ponuky hotelov a leteniek, ktoré znásobia Váš cestovateľský orgazmus.
 

  • Nebuďte prvoplánoví.

V deviatich prípadoch z desiatich, ubytovanie mimo centra spôsobí Vášmu účtu menšie škody. Myslite na to najmä vtedy, ak budete väčšinu času preč a potrebujete tam len prespať. Dokonca aj keď niečo zaplatíte za dopravu do hotela, môžete ušetriť nemalú čiastku.
Ak cestujete iba na víkend, skontrolujte ponuku biznis hotelov, ktoré v tom čase zívajú prázdnotou a uvítajú návštevníkov s pestrou ponukou zliav.

pokladnička
 

  • Učte sa od cestovateľov.

Jedným z najjednoduchších spôsobov ako ušetriť je pravidelne čítať weby skúsených cestovateľov, ktorí už v danej oblasti boli. Naozaj jednoduché, naozaj lacné.
 

  • Majte otvorenú myseľ.

Často sa zameriavame iba na bežne ponúkané hotely, motely a spôsoby prepravy a prehliadame menej vykričané možnosti. Ak si napríklad prenajmete dom či jeho časť priamo od jeho majiteľa, vyhnete sa prirážke za sprostredkovanie. Vlaky, autobusy a metro väčšinou ušetria aspoň 50% nákladov.
Ak sa niekam chystáte, zožeňte si mapy, aplikácie a rôznych sprievodcov, pripravte sa na všetko v časovom predstihu.

euro
 

  • Pridajte sa do klubu.

Buďte členom rôznych klubov a programov, ktoré svoje členy ponúkajú výhody vo forme zľavy na nákup, lístkov zdarma, prednostného vybavenia a podobne. Zbierajte body, kupóny a všetko, čo Vám neskôr môže ušetriť peniaze.