Nákup roka

Nákup roka


Je predsa každodennou súčasťou nás, ľudí. Čo keby ste si predstavili, že by ste si nakúpili na rok dopredu? Tak by sa potom mohol nazývať nákup roka.
Bohužiaľ, ani to nie je možné, pretože potraviny sa môžu pokaziť. Hoci existuje zopár potravín, ktoré sú trvanlivé, no zďaleka to nie sú tie najchutnejšie a o ich výživnej hodnote by sa tiež dalo polemizovať. Jednoducho si človek v živote nenavyberá, či bude nakupovať alebo nie.

košík

MUSÍ.
Jedine, že by tým poveril svojich blízkych. No napríklad ja som taký typ osoby, že sa nechcem spoliehať na druhých, jednoducho mi to nie je blízke, som tak vychovaná. Nikomu nechcem byť na obťaž a nechcem zbytočne niekoho zaťažovať, preto sa nezvyknem ani sťažovať a málokedy niekoho prosím o pomoc. Ak ste teda typ osoby ako ja, ste už načisto stratení (ako ja :D).

NO ako si nakupovanie spríjemniť?

·         Aby ste nemuseli v obchode tráviť dlhú dobu odporúčam si napísať nákupný zoznam. Pri takomto nákupe nakúpite len to, čo naozaj potrebujete. Najlepšie bude, keď sa vycvičíte až na takú úroveň, že by ste si napísali zoznam v poradí, v akom dané potraviny nájdete v obchode. Chápem, že obchody svoje regály neustále prekladajú, ale vy si určite poradíte.

nakupování

·         Najedzte sa. Ak idete do obchodu hladní, nakúpite kopu vecí, ktoré ani nepotrebujete, len máte na ňu chuť, pretože ste hladní. To vôbec nie je dobré. Vystríhajte sa a ak aj idete nakupovať rovno z roboty, dajte si aspoň niečo malé (aj keď vám to nechutí), len aby ste nepociťovali taký vlčí hlad, pri ktorom budete mať chuť na hocijakú blbosť z obchodu. Nezabudnite, samozrejme! Výborný tip je mať niečo malé (napríklad oriešky) v aute, aby ste si po ceste mohli hodiť zopár z nich do úst.

·         Na nákup nemusíte chodiť samy. Samozrejme, najlepšie to asi bude z ohľadu rozpočtu, pretože malé deti (a muži :D) zvyknú v obchode vymýšľať. Ale keď im na konci nákupu dovolíte vybrať si jednu vec, nebojte sa, veľa neminiete (samozrejme, ak to bude rovno nejaká drahá vec). Pri nakupovaní sa môžete s deťmi zahrať hru. Napríklad kto skôr nájde šošovicu, ktorá tu vždy bola. Alebo pošlete svoje dieťa opýtať sa pani predavačky, kde sa nachádza, zatiaľ čo vy budete ďalej nakupovať. Zároveň sa čo-to naučia o reálnom živote a zíde sa im to.
Dúfam, že som vám do nakupovania vniesla aspoň trochu radosti. Často nad tým rozmýšľam ako si spraviť radosť pri nakupovaní (ale nie práve nakupovanými vecami, pretože to nie je moc dobré), preto som sa rozhodla, že napíšem tento článok. Snáď bude inšpiráciou pre vás.