Nebojte sa zveriť váš veľký deň do rúk svadobných plánovačov

Nebojte sa zveriť váš veľký deň do rúk svadobných plánovačov

Aj keď u nás možno nie až tak populárna služba, vo svete sa medzi budúcimi nevestami stáva čoraz populárnejšou. Čo je ich náplňou?
Úloha svadobného plánovača je ozaj náročná. Zahŕňa výber a usporiadanie miest, organizovanie svadobných procedúr, odporúčanie salónov svadobných šiat, make-up artistov, kontaktovanie všetkých hostiteľov či zabezpečenie techniky.
Taktiež sa vyžaduje , aby svadobní plánovači mali informácie o kvetinárstve, fotografii, prezentácii, osvetlení, make-upe, vlasoch a mnohých ďalších činnostiach, aj keď nemusia byť odborníkmi v týchto oblastiach.

svatba

Osoba plánujúca vašu svadbu by mala byť empatická, pomôcť každému ukľudniť sa a uistiť sa, že všetky veci a aktivity sú správne usporiadané. Zmysel pre zodpovednosť je najdôležitejšou kvalitou, ktorú by mali plánovači mať.
Prvým dôležitým krokom je samotné stretnutie, kde obe strany prediskutujú nasledovné náležitosti:

  • Pochopenie udalosti – nielen samotný svadobný deň, ale aj skúšobnú večeru a všetky ostatné súvisiace udalosti
  • Preskúmanie celkového rozpočtu
  • Pochopenie štýlu, farieb
  • Ostatné návrhy a sumarizácia

hostina
Na toto si dávajte pozor
Ak ste sa rozhodli využiť službu plánovačov svadieb, pred podpísaním zmluvy si dajte pozor na tieto skutočnosti:

  • V prvom rade potrebujete svadobných plánovačov, s ktorými sa môžete ľahko skontaktovať a dostávať včasnú reakciu na vaše požiadavky. Ak nereagujú na vaše hovory rýchlo alebo nie sú dostatočne organizovaní, skúste sa pozrieť po inom asistentovi.
  • Uistite sa, že sa vám páči ich vkus a štýl – chcete predsa, aby váš veľký deň vyzeral podľa vás, nie podľa plánovačky.
  • Rovnako ako každý predajca, budete chcieť mať jasnú zmluvu, kde budú vysvetlené všetky povinnosti, náklady a výdavky. Uistite sa, že existujú klauzuly, ktoré vysvetľujú, čo sa stane, ak sa nesplnia záväzky alebo budete chcieť zrušiť zmluvu.