Nový Skype, ako sme ho nepoznali

Nový Skype, ako sme ho nepoznali


Kto by to býval povedal, že raz bude celý svet komunikovať online? Je jedno odkiaľ človek pochádza, pomocou online má prístup skoro ku každému. Na nezávezné „kecanie“ spravidla používame Facebook, jednu dobu som používal i ICQ. Dnešné operačné systémy už v sebe majú automaticky nainštalované programy, ktoré sú určené na online komunikáciu a prijímanie i odosielanie mailov. Pretože sú to základné a možno najdôležitejšie veci, kvôli ktorým kupujeme počítač. Ak spomínam tento typ softvéru, chcem sa orientovať na Skype. Hlavne na verziu, ktorá príde onedlho.
černobílé znaky
Máme sa tešiť, alebo pripraviť na sklamanie?
Názvom tohto podnadpisu som vystihol novodobú tému rozhovoru na tému nový Skype. V podstate sa bude jednať skôr o revolučnú aktualizáciu. Táto aktualizácia však bude najskôr dostupná pre Android, na verziu pre Windows si chvíľku počkáme. Zatiaľ však firma Microsoft sľúbila, že sa bude jednať o nové rozhranie, ktoré nám pomôže lepšie spravovať sieť priateľov. Čo sa týka chatovania /četovania/  s priateľmi, dočkáme sa možnosti živého prenosu z webkamery a možnosti rýchleho zdielania správ po celej sieti. Novinkou bude i položka s názvom Nájsť, ktorá nám umožní prístup k akýmkoľvek novým informáciám.
sociální sítě
•        Ako to bude s kompatibilitou?
Ako som už spomenul, prvá aktualizácia príde o chvíľu pre OS Android. Ak ste užívateľom iOS, počkáte si ešte mesiac od jej vydania. Pokiaľ Skype používate na OS Windows, počkáte si ešte trochu dlhšie. Je to trochu zvláštne, pretože si zoberme fakt, že Skype vlastní firma Microsoft. Na svoju platformu ho vyrobia až nakoniec.
barevné značky
•        Najväčšia aktualizácia za posledných 10 rokov
Áno, takto sa o aktualizácii vraví už vopred. Takže zrejme sa nebude jednať len o nenápadné úpravy, ale o revolučnú novinku. Má ísť a kombináciu, ktorá uspokojí staršiu generáciu zvyknutú na telefonovanie a videohry, no i tých mladších, ktorí očakávajú rýchly chat /čet/ v podobe WhatsApp.
Ak teda zvážim tieto všetky fakty, malo by sa jednať skôr o novinku, ktorá sa stane populárnou a budeme ju dlhodobo užívať. O sklamaní by nemala byť zmienka.