Riešte už dovolenku

Riešte už dovolenku

Ak sa nechystáte na first minute dovolenku, nemali by ste si nechávať výber na poslednú chvíľu. Čoraz častejšie sa totiž k moru odhodláva viacej ľudí. Treba si ju preto vyhliadnuť  a vyberať tak, aby sme boli čo najviac spokojní.

letadlo

  • Klasika, aspoň takto sa dajú nazvať tradičné dovolenkové destinácie Slovákov. Mnohý majú rovnaký vkus už niekoľko rokov, či desaťročí. Chorvátsko, ktoré je pre niektorých povinnou zastávkou je typické svojimi dostupnými cenami, či kamienkovými plážami. Ako plus môžete brať aj to, že sa do neho viete dostať aj sami, bez pomoci cestovnej agentúry. Okrem toho mnohý stavia na Grécko ši exotiku v podobe Egypta alebo Turecka.

  • Ako je to vlastne s cestovnými kanceláriami? Ak chcete ušetriť a spoliehate sa, že vynechanie sprostredkovateľa vám pomôže, možno by ste sa mali zamyslieť. Dovolenka a hlavne cesta do neznámych kútov sveta vie byť nebezpečná. Okrem náboženstva a zvyklostí sa neraz odlišujeme aj právne. Často je to väčší problém. Ak budete cestovať cez nejakú agentúru, k dispozícii budete mať slovenského delegáta a informácie vtedy, keď ich budete najviac potrebovať. Nie je na škodu informovať sa o druhých Slovákoch, ktorý sú na mieste, o našom veľvyslanectve v cudzine a skúsenostiach druhých.

kola

  • Nie každý berie dovolenku iba ako oddych. Existujú nadšenci, ktorí chcú spoznať novú kultúru a krajinu, nie iba pasívne oddychovať. Ak patríte k nim, určite navštívte Barcelonu, ak ste to ešte neurobili. Tá je známa hlavne vďaka Gaudimu, architektovi, ktorý spravil z tohto mesta vyhľadávanú pútnickú destináciu. Ak chcete väčšiu exotiku skúste ísť na východ. Síce je to drahšie, no aj vzdialenosť je neporovnateľne väčšia. V Indii preslávený Tadž Mahal je dostupný už pod tisíc eur, čo je naozaj priaznivá cena. Ak chcete objavovať ešte viac, vyberte sa do Radžasthanu. Táto oblasť je posiata chrámami, ktoré sú preslávené a vyrážajú dych.