Textil House- vyberte si svoj štýl

Textil House- vyberte si svoj štýl


Oblečenie pre mnohých neznamená len „dať si niečo na seba, aby mi nebola zima.“ Samozrejme, to je prioritná funkcia, ale oblečenie odzrkadluje i akýsi náš vkus aj štýl. Skrátka nemôžeme si pomôcť, ale kebyže uvidíme človeka v bielej slávnostnej košeli, s teplákmi, cez košeľu prevlečená šuštiaková bunda a nohách robotnícke bagandže, určite si nič sympatické nepomyslíme.

bunda

Viem, že súdiť ľudí podľa výzoru a oblečenia nie je správne, ale určite mi dáte za pravdu, že si skrátka nepomôžeme a pomyslíme si, že ide o totálneho burana bez štipky vkusu a bez najmenšieho zmyslu pre štýl či eleganciu. Ale samozrejme, myšlienku z úst niektorí nevypustíme, lebo dotyčného nechceme uraziť, veď ho osobne ani nepoznáme. Ale určitým myšlienkam v podvedomí sa nemáme šancu ubrániť.

A to si zoberme, že človek musí ísť niekedy aj niečo vybaviť, alebo skrátka potrebuje spraviť aspoň trochu decentný dojem. Ja sa tiež nepovažujem za nejakého módneho guru či znalca, módne sezóny sú mi viac-menej ukradnuté, no ak by som mal chodiť v oblečení, ktoré sa mi naozaj ani trochu nepáči, necítil by som sa príjemne. Naopak, ak si dám na seba veci, ktoré sa mi páčia, cítim sa akosi sebavedomejšie. A určite i Vy.

•         Zvykli sme si však spájať pojmy vkus a štýl, s pojmom značkový a najdrahší textil. Toto spojenie veru nemusí byť správne.

oblečení

Presvedčí nás o tom i množstvo návštevníkov v predajni s názvom Textil House. Áno, ide o second hand, ktorého použitý tovar sa dováža z Nemecka. No Textil House je už takmer všade známym a obľúbeným obchodom. A navyše práve tento obchod Vám poskytuje možnosť byť originálnymi, mať štýl.
•          Zoberme si, že ideme do bežného obchodu s textilom. Všetko tam pôsobí tak rovnako, gýčovo. Ľudia z tých „normálnych“obchodov vychádzajú oblečení ako zorganizované vojsko, pričom tam zanechali dosť peňazí.

•          A značkové predajne? Obyčajné, jednoduché modré tričko bez nápadu a štýlu, len je na ňom malá značka. A zato mám dať dvojnásobne viac? No prečo? Aj keby som bol milionár, peniaze by som tam zanechal s ťažkým srdcom.
Zato v Textil House nájdete tovar, ktorý v týchto „normálnych“ a značkových obchodoch žiaľ chýba. Naozaj veľa rozlličného a odlišného, no štýlového tovaru. Práve to je štýl a originalita. Skombinovať či nebáť sa kúpiť niečo, čo v iných obchodoch chýba. Nevyzerať gýčovo. A navyše, v tomto second-hande sú každú chvíľu ozaj výhodné zľavy, nízke ceny. Pri konci mesiaca kúpite oblečenie dokonca za 1 Euro. No to už treba rátať s tým, že veľa pekného tovaru bude vykúpeného.