Vyspite sa lepšie s novým matracom

Zdravý spánok predstavuje časovú hodnotu- 8 hodín. Niekomu počas spánku prebehne tento čas veľmi pohodlne a rýchlo, niekto zasa počíta každú hodinu, prehadzuje sa z boka na bok, nevie si nájsť tú správnu polohu a skrátka ho sprevádza nekomfortný nočný zážitok.

A nie je jedno, ako sa vyspíme. Veď podľa kvality spánku sa potom odvíja náš deň a to hneď z rána a z našej rannej kondície pri vstávaní. Je veľa dôvodov, čo bývajú zodpovedné za zlý spánok a rovnako tak existuje veľa riešení, ako tento stav zlepšiť. Niekedy však môže byť na vine taký detail, akým je váš opotrebovaný starý matrac. Chcelo to by ho vymeniť ho za nový.

žena leží na posteli

A že by to bol aj váš prípad? No pozrime sa spoločne na dôvody, prečo je v mnohých prípadoch vhodné vymeniť starý matrac za kvalitné matrace https://www.segum.sk/produkty/matrace.

Začnime tým, že nejde o záležitosť, ktorá by sa týkala len jednotlivcov. Každý človek skrátka raz príde do bodu, kedy by pre neho a pre jeho zdravý spánok bola prospešnejšia takáto výmena, resp. obmena. A to z dôvodu, že aj ten najlepší matrac má nejakú svoju životnosť. Zvyčajne je to asi 15 rokov, no záleží aj od kvality materiálu a celkového prevedenia.

  • Vysokou životnosťou sa všeobecne môžu pochváliť tie z pamäťovej peny.
  • Kvalitnú odolnosť zas majú matrace pružinové.

spánok, posteľ

Oficiálna životnosť, ktorú uvádzajú predajcovia sa všeobecne točí okolo 15 rokov, no je pravda, že z hygienického hľadiska sa ten matrac opotrebuje aj skôr, obzvlášť ten lacný a skrátka menej kvalitný.

  • Faktorom minimálne toho hygienického opotrebenia matracov je ľudský pot, ktorý na ne pravidelne pôsobí, ale napríklad aj usádzanie prachu.

Úplne jednoduchým dôvodom na výmenu je však aj to, že už je cítiť, že váš matrac je preležaný. Nemusíte sa o tom dočítať, cítite to na vlastnom tele a to je takisto jeden z primárnych dôvodov.