Zbavte sa vodného kameňa

Zbavte sa vodného kameňa


Vodný kameň je veľký nepriateľ každej domácnosti. Ak je voda príliš tvrdá, začína sa usádzať na spotrebičoch, alebo miestach kde prichádza do styku s vodou. Objaví sa hlavne  tam, kde ho nečakáte. Najčastejšie je to sprchová hlavica alebo umývadlo a vaňa.
Teraz s ním, ale môžete bojovať. Ak patríte k ľuďom, ktorí radi šetria, alebo si proste nemôžete dovoliť drahé prostriedky na odstraňovanie kameňa, čítajte ďalej. Prezradíme vám ako sa ho efektívne zbaviť v niekoľkých krokoch.
páková baterie

Udržujte svoje bývanie v suchu

Základom ako predísť vodnému kameňu je, že budete vybavenie kuchyne udržiavať v suchom stave. To znamená, že batérie, umývadla, sprchu a vaňu po každom použití utriete. Týmto spôsobom zabránite tvorbe vodného kameňa, ale aj plesní v kúpeľni.

Ocot ako záchrana

Ak sa vám už v kúpeľni objavil vodný kameň, je načase s ním zatočiť. Budete potrebovať ocot. Ten využite nielen v kuchyni ale aj v kúpeľni. Jednochudo ocot nanesiete na zanesené miesta a necháte niekoľko minút pôsobiť. Vodný kameň bez zbytočného drhnutia pekne zíde dole. Ak vám vadí zápach octu, pretrite miesto nejakým voňavejším prostriedkom na umývanie. Nezabudnite na konci umývania nechať kúpeľňu v suchom stave.
kapka z kohoutku

Odstránenie vodného kameňa z wc

Odporúčame použiť klasické prípravky na odstránenie vodného kameňa. Ak ale naozaj nechcete používať chemicky upravované prostriedky, využite kyselinu soľnú, ktorú jednucho nalejte do záchodovej misy a nechajte pôsobiť. Môžete použiť aj zmes octu a citrónovej šťavy.
Náš typ: Ak necháte počas noci v záchodovej mise pôsobiť kokakolu a ráno toaletu jednoducho umyjete, bude sa lesknúť  ako nová.

Vysokotlaková para                           

Vodný kameň účinne odstráni vysokotlaková para. Dávajte si pozor aby ste týmto spôsobom odstraňovania vodného kameňa nepoškodili sprchovú hlavicu, vodovodné kohútiky a kachličky. Používajte ju z rozumom a predídete zbytočným škodám.