4 atribúty úspešných ľudí


V poslednej dobe často vidím vo svojom okolí ľudí, ktorí doslova prahnú po to byť úspešní. Mnoho ľudí síce hovorí o úspešnom živote, ale čo pod úspešným životom majú na mysli? Je to všetko o peniazoch a luxusnom životnom štýle alebo definícia úspechu je úplne v niečom inom. Ak sa nad tým trochu zamyslíme, tak logicky každý človek má iné potreby a priority. Napríklad pre človeka bez domova môže byť jeho životným úspechom skutočnosť, že si nájde kvalitnú a dlhodobú strechu nad hlavou. Zatiaľ čo pre ľudí zo strednej triedy môže byť úspech vyjadrený číslicami na jeho bankovom účte.
bankovky 100

My sa zameriame na úspešný bohatý život.

Nebudeme si klamať, väčšina ľudí by sa rada stala milionárom alebo rovno miliardárom. Nešťastná skutočnosť  spočíva v tom, že vaša šanca na zhromaždenie jednej miliardy majetku počas vášho života je mizivá. V súčasnosti žije na svete 7,5 mil. ľudí a z toho 2043 sú miliardári. To znamená, že šanca, že sa stanete jedným z nich je 0,000027%. Nebolo by lepšie to hneď teraz vzdať? Nebolo! Svoje šance môžete samozrejme zvýšiť, predovšetkým tým, že kompletne zmeníte vaše terajšie správanie a prístup k veciam. Bohatí a mocní ľudia sa nechovajú tak ako vy alebo dokonca ja. Ich premýšľanie a činy sú veľmi odlišné a neobvyklé. To, že budete kopírovať ich správanie nezaručí že sa stanete miliardárom, ale môžu sa tak vaše šance zvýšiť.

Čo vlastne miliardári robia a ostatní ľudia nie?

1. Trpezlivosť

Sú oveľa viac trpezlivejší než priemerný človek. Väčšina ľudí chce byť totižto úspešnými už cez jednu noc. Ak sa ich plány z nejakého dôvodu nevydaria, tak to vzdajú a idú hľadať iné spôsoby. Ale kľúčom k úspechu je trpezlivosť.  Aj tí najbohatší ľudia začínali od nuly, na ceste ich dokonca sprevádzalo mnoho neúspechov a než sa im vďaka ich neustálemu snaženiu začalo dariť prešlo aj niekoľko rokov.

2. Riešenie problémov 

Sú najlepší v riešení problémov. Svoje bohatstvo dosiahli predovšetkým tým, že vyriešili problém.

3. Dĺžka spánku

Spia o polovicu menej ako priemerný človek a celý deň sú schopní fungovať na maximum. Ako je to možné? Podľa lekárskych štúdií, približne 2% ľudí má vzácnu mutáciu génov HDEC2, vďaka čomu nepotrebuje veľa spánku. Zaujímavé bolo zistenie, že mnoho milionárov, miliardárov, prezidentov  tento dar prírody má a preto nepotrebujú toľko spánku ako bežní ľudia. Vstávajú skoro ráno a chodia spať v neskorých nočných hodinách.
sloup peněz

4. Psychopatia

Posledný a veľmi výrazný rys väčšiny bohatých ľudí. Ak chcete ovládať veľkú časť svetového bohatstva musíte byť doslova úplným psychopatom alebo pri najmenšom sociopatom. Reálne výskumy potvrdzujú, že väčšina miliardárov sú psychopati. Sú ochotní urobiť absolútne čokoľvek, aby získali tržný monopol a bezohľadne prinútili svojich konkurentov k ústupu. Nie sú schopní cítiť empatiu. To im pomáha robiť ťažké rozhodnutia, ktoré môžu síce ublížiť ostatným, ale im samotným pomáhajú sa dostať vyššie. Takže v tomto slova zmysle psychopatia je stav diagnostikovaný tým, že na prvý pohľad pôsobíte príjemným dojmom, ale zároveň ste schopný manipulovať s ostatnými, máte nedostatok empatie a ste ochotní podstúpiť veľké riziko.

 

K tomu, aby ste sa stali jedným z najbohatších ľudí na svete potrebujete rozhodne tieto spomenuté atribúty a vlastne i mnoho ďalších. Najlepším, čo pre seba môžete teraz urobiť  je nájsť to čo vás baví. Usilovne na sebe pracujte, zdokonaľujte svoje vedomosti a neprestávajte sa učiť nové veci. S poriadnou dávkou trpezlivosti a pozitívneho myslenia sa môžu vaše šance na úspech zvýšiť.