5 spôsobov ako dostať deti von


V dnešnej dobe plnej internetu a elektronických vychytávok začína byť čoraz ťažšie odpútať sa od toho všetkého a ísť do prírody. Omnoho ťažšie je to ale, zdá sa, pre deti. Tie vyrastajú v dobe, kedy počítač obsahuje všetko, čo potrebujú. Priatelia, zábava, hobby ba i škola, to všetko je dnes dostupné na internete. Pobyt v prírode alebo všeobecne vonku je ale veľmi dôležitý pre zdravý vývoj dieťaťa. Deťom prospieva pohyb, čerstvý vzduch ale aj interakcia s reálnym svetom, ktorá sa stáva čoraz vzácnejšou. V tomto článku vám preto prinášame 5 spôsobov ako dostať vaše deti von a tým im zabezpečiť zdravie ako fyzické, tak i mentálne. Neváhajte preto a čítajte ďalej. Tu je náš zoznam:

japonci

1.       Optimizmus –Namiesto sťažovania sa, aké je všetko v dnešnej dobe na nič, a aké to bolo všetko úžasné, keď sme boli deti my, učme radšej naše deti ako mať nádej. Nádej, že svet bude stále fajn. Príroda ostane neznečistená aj po ďalšie generácie a život vašich detí bude skvelý. Buďte optimisti. Vychutnávajte si prírodu a vaše deti budú nasledovať váš príklad.

2.       Užívajte si prírodu kdekoľvek ste – Nezávisle od toho, kde sa nachádzate všade sa snažte vážiť si a obdivovať prírodu. Učte svoje deti vidieť krásu v maličkostiach. Krása je predsa všade kam sa v prírode obzrieme.

hraní

3.       Nebojte sa počasia – Počasie je vždy dobré. Pamätajte na to. Nezáleží, že prší. Stále je čo obdivovať a každý druh počasia vám prináša iné zážitky.

4.       Samostatnosť –Učte svoje deti samostatnosti. A to aj v rámci láske k prírode. Nechajte ich nech si sami vybudujú vlastný vzťah s prírodným svetom.

5.       Spojte sily – Spolu s deťmi sa vyberajte na výlety do prírody tak často, ako je to len možné. Spoločné výlety vytvoria spoločné spomienky a príroda sa stane miestom, na ktoré radi spomínajú a na ktoré sa budú radi vracať aj v dospelosti.