6 tipov, ako si vybrať kaderníctvo!

Prvý tip: Pozerajte na cenu a kvalitu. Možno si budete musieť priplatiť, ale aspoň sa dočkáte vysnívaného účesu. Prečítajte si recenzie, prípadne sa opýtajte známych. Správny kaderník by mal výber vášho účesu prekonzultovať spolu s vami, prípadne navrhnúť vhodnejšie riešenie v závislosti od typu vašej tváre a výberu šiat. Nepodceňujte teda ani to! Smelo ukážte prostredníctvom fotografie, aké šaty ste si zvolili.

modela.jpg

Druhý tip: Kaderníctvo navštívte už skôr, ideálne jeden až dva mesiace pred termínom udalosti. Dôležitá je komunikácia medzi vami a profesionálom. Nechajte si teda vypočuť aj jeho odborný názor, nemusíte tvrdohlavo presadzovať len svoje. Ak je kaderník skutočným odborníkom vo svojej brandži, nebojte sa! Váš výber prispôsobí všetkému tak, aby vám to čo najviac vyhovovalo.
Tretí tip: Nezabúdajte na portfólio. Každé kaderníctvo má či už priamo v kamennom salóne alebo na internetovej stránky fotografie zákazníčok. Treba si ich dôkladne pozrieť, aby ste sa uistili, či by vám to vyhovovalo. Je zrejmé, že každý kaderník bude s vlasmi zaobchádzať inak a preto je potrebné sledovať i jeho štýl.
Štvrtý tip: Vzhľadom k tomu, že ide najmä o vašu spokojnosť, mali by ste zvážiť i to, či vám kaderník vyhovuje ako osobnosť. Či s vami komunikuje milo a snaží sa vám vyjsť v ústrety, alebo sa nezhodnete absolútne v ničom. Ak to začnete riešiť čím skôr, vždy budete mať čas si všetko ešte premyslieť a prípadne zmeniť vašu voľbu.
Piaty tip: Overte si, či je kaderník naozaj profesionál a zverte ruku iba tým, ktorí majú naozaj dobré referencie. Dnes sa tejto profesii vie venovať naozaj každý a preto je tento krok nesmierne dôležitý. Ide predsa o váš deň a chcete na ňom vyzerať a pôsobiť skvelo, no nie?

kráska.jpg

Šiesty tip: Hoci by sa zdalo, že drahé salóny sú tie najlepšie, nie vždy to tak musí byť. Opäť platí pravidlo: zisťujte! Pýtajte sa a ak sa vám niečo nezdá, radšej choďte inam. Niekedy aj to lacnejšie kaderníctvo dokáže robiť zázraky, pretože disponuje naozaj skvelými ľuďmi, ktorí s vašimi vlasmi spravia to, čo chcete: aby ľuďom vyrazili dych!