6 tipov na zábavné exteriérové aktivity pre deti


  • Mušľové pexeso– prejdite sa s deťmi po pláži a nechajte ich nazbierať rôznorodé mušle. Predtým ako z nich spolu vyrobíte rôzne dekorácie, môžete sa zahrať s mušľami niekoľko hier. Jednou z nich je napríklad prilepenie malých papierikov s menami rodinných príslušníkov a kamarátov (2x) na spodné strany a otáčanie ako pri pexese. Inou variantou môže byť napísaný číselný rad, ktorý majú deti vyzbierať v matematickom poradí.

mušle

  • Mydlové lode– máte v záhrade kúsok zvyšnej odkvapovej rúry? Vezmite kocky mydla, špajdle a papier. Nechajte deti vymyslieť a nakresliť originálne vlajky Vašich pirátskych lodí, prilepte ich pevne na špajdle a druhý koniec špajdle zapichnite vždy do mydla. Stačí umiestniť hadicu nad mierne naklonený odkvap a rampa pre Vašu flotilu je hotová!

  • Vonkajšia pretekárska dráha– potrebujete obľúbené autíčka, kriedy, kartóny a čokoľvek, čo nájdete v okolí. Nechajte deti samé poskladať si dráhu pre autíčka, ktorá ich zabaví na celé hodiny. Môžu sa pokúsiť tvoriť rôzne ostré zákruty a mosty, kresliť sa dá na cestu aj kamene. Nezabudnite nakresliť čerpaciu stanicu,  a iné budovy. Ak sú Vaše deti zručné, môžu si ich vytvoriť aj iným spôsobom.

  • Zvončeky pre rozprávkové víly– sú jednoduchou zábavkou pre deti. Nájdite akýkoľvek konárik, ktorý je vhodný na neskoršie zavesenie v štýle zvonkohry. Konárik farebne ozdobte podľa fantázie, napríklad ich obmotajte farebnými bavlnkami, vpleťte do nich nazbierané čerstvé alebo sušené kvety. Nezabudnite na farebné koráliky. Čím veselšie bude výtvor vyzerať a čím viac bude štrngotať, tým viac víl priletí!

  • Balónová vojna– naplňte balóniky vodou a nechajte deti vyblázniť sa v lesíku, ktorý im poskytne úkryty pred nepriateľmi. Vyhráva ten najsuchší! Kto prehrá, zbiera prázdne balóny.

kameny

  • Farebné kamene– nazbierajte väčšie kamene, ktoré chcete umiestniť do kvetináčov alebo môžete ísť priamo do záhrady a maľovať na mieste. Akrylovými farbami tieto kamene dozdobte podľa zručnosti detí. Či už budú výtvory jednofarebné, viacfarebné, s ľahkými vzormi, obľúbenými predmetmi a zvierkami alebo krátkymi nápismi, budú Vám dlho pripomínať kreatívne chvíle.