Aká je správna cesta k spokojnosti?

Bohužiaľ, som presvedčená o tom, že mnohí odpovedali nie. Ďalšia veľmi podstatná otázka by teda preto mala znieť: Prečo nie som? Viete si na ňu odpovedať? Viete si hneď na rovinu a úprimne povedať, prečo so sebou nie ste spokojní?

joga

Možno sa vám nepáči farba vašich vlasov, mohli by ste mať o trochu väčšie prsia, máte príliš veľký zadok, stehná, brucho… alebo čokoľvek. Pravda je však taká, že na túto otázku sa vždy nájde nespočetné množstvo odpovedí. Na hľadanie chýb, na sebe či na ostatných sme experti. Vždy sa nájde niečo, čo by mohlo byť väčšie, menšie, kratšie, dlhšie, pevnejšie alebo pružnejšie. Ale verte tomu, že aj môže, pretože sa to dá!

Keď sa začneme (či už na svojom tele, alebo na svojej samotnej osobnosti) zameriavať na všetky tie zlé veci, je viac ako možné, že ich zrazu objavíme neuveriteľné množstvo, no a práve vtedy vás môže popadnúť mánia chudnutia. Budeme objavovať stále nové, ďalšie, väčšie a rozsiahlejšie vady krásy alebo osobnosti, ktorý sa začnú iba viac a viac rozrastať, preťahovať, zväčšovať a nám časom nezostane nič iné ako oči pre plač. Samozrejme, že by ste mohli mať dlhšie vlasy, pevnejšie nechty, rovnejšie zuby, ploché brucho, krajšie stehná či zadok alebo dlhšie nohy. Viete aké je však pravda?

břicho

Možno práve dievča na druhej strane mesta stojí pred zrkadlom a narieka, že by chcelo mať plnšie pery, byť nižšie, pretože sa jej spolužiaci vysmievajú prívlastkom žirafa, alebo mať aspoň nejaké krivky, pretože nevie pribrať. Takí sme, my ľudia, vždy chceme a budeme chcieť práve to, čo práve nemáme alebo nemôžeme mať. Nie je na tom nič zlé, jednoducho takí sme, ak by sme dosiahli to, po čom túžime (alebo si aspoň myslíme, že po tom túžime) po chvíli by sa nám výsledok prestal páčiť a chceli by sme zasa pravý opak. Ľudia si jednoducho zabúdajú vážiť to, čo práve majú. Nežijú v prítomnosti a preto sú väčšinou takí nešťastní.
Ak niečo chcete zmeniť verte, že máte na to dosť síl, iba ten kto nechce, hľadá si výhovorky.