Ako nakupovať pred Vianocami

Predvianočná atmosféra z nás robí nákupných maniakov a to tým, že kupujeme veľa zbytočných vecí a vieme sa nechať oklamať na akciách, ktoré v skutočnosti nie sú vôbec výhodné.
vánoční nákup
Máme pre vás top 10 pravidiel ako nakupovať pred Vianocami

1.       Nenechávajte nákupy na poslednú chvíľu. Pár dní pred Vianocami sú v obchodoch masívne fronty. Ak sa chcete vyhnúť davom, urobte nákupy o niečo skôr.
 
2.       Dajte si pozor na vianočné špeciály. Predtým, než urobíte rozhodnutie o kúpe tovaru, skontrolujte či je výrobok pravý a či v inom obchode ten istý výrobok nie je o niečo lacnejší. Tiež si všimnite veľkosť výrobku a jeho váhu pri porovnávaní  ceny.
 
3.       Nenechajte sa oklamať druhým výrobkom zdarma. Predajcovia nás často zavádzajú sadov výrobkov, v ktorej druhý výrobok je zdarma.
 
4.       Dávajte pozor na dátum exspirácie. Upozorňujeme, že v prípade nákupu potravín ktorých dátum exspirácie uplynul, máte právo na vrátenie takéhoto produktu.
 
5.       Nenakupujte zbytočné veci. Predajcovia nás často lákajú na kúpu zbytočností. Aby k tomu nedošlo, pred odchodom do obchodu si spravte nákupný zoznam potrebných vecí.
 
6.       Kupujte potraviny v primeranom množstve. A ak sa už stane že kúpite viac potravín ako spotrebujete, zmrazte ich.
 sleva o vánocích
7.       Dávajte pozor na informácie na obale. Pri vianočných nákupoch často zabúdame na čítanie informácii o produkte. Potom sa nám môže stať že namiesto syra kúpime len imitáciu syra.
 
8.       Skontrolujte si pokladničný blok. Niekedy sa stáva, že cena uvedená na doklade je vyššia ako tá, ktorá je uvedená na polici pri výrobku. Potom je predávajúci povinný vám vrátiť rozdiel.
 
9.       Dávajte pozor keď kupujete cez internet . Než si kúpite vianočný darček cez internetový obchod, uistite sa, že zásielka k vám dorazí v dostatočný čas.
 
10.   Uistite sa o možnosti vrátenia tovaru.  Nezabudnite, že produkt, ktorý nemá žiadne vady, je nevratný. Záleží len na dobrej vôli predávajúceho, či vám daný výrobok vymení alebo nie. V tomto prípade sa uistite, že máte pri sebe pokladničný blok.