Ako nebyť zlou matkou?


Pre tento raz nebudeme písať o tipoch, trikoch a radách, ako byť alebo ako sa stať dobrou matkou. Aby sme to trochu zmenili, otočíme si to a budeme hovoriť o tipoch, trikoch a radách, ako nebyť zlou matkou. Pretože, čo si budeme klamať, každá z nás sa obáva toho, že jej dieťa bude spolužiakom alebo kamarátom rozprávať, aké sme hrozné a že by chcelo mať inú matku. Nanešťastie, nebyť zlou matkou nie je až také jednoduché, ako by ste si mysleli. A teraz poďme na to.

příroda
 
1.       Dajte dieťaťu priestor.
Dovolíme si tvrdiť, že práve toto je naozaj prvoradé. Nie je nič horšie, ako keď v škôlke vidíte iniciatívne matky, ktoré svoje dieťa nútia, aby už v štyroch rokoch vedelo všetky písmenká abecedy, narátať do tisícpäťsto a chodí na štyri krúžky týždenne. Alebo potom úzkostlivé matky, ktoré nedovolia, aby si ich dieťa odrelo kolienka. Nechajte vaše dieťa dýchať. Nechcete predsa, aby bolo na vás celý život prilepené.
 
2.       Nesnažte sa byť ideálnou rodinkou.
Zabudnite na reklamy, v ktorých sú všetci členovia rodiny vysmiati, spokojní a vyzerajú, ako keby celý čas žili v harmónii. Tak to jednoducho nefunguje. Skutoční ľudia sa hádajú, skutoční ľudia majú zlý deň, skutoční ľudia sa stále neusmievajú a skutoční ľudia majú občas aj črevnú chrípku. Nedávajte pred seba žiadny ideál harmonickej rodinky a už vôbec nie z reklamy či z vášho okolia. Buďte ideálna sama pre seba. Rešpektujte to, že deti nie sú vždy príjemné. Veď aj predsa občas mávate deň blbec, no nie?

letoun
 
3.       Stres nechajte v práci
Toto by si mala dať zarámovať nielen väčšina žien, ale celkovo asi každý človek, ktorý má stresujúcu prácu. Deti z vás však vašu nepohodu cítia, nevedia, čo s ňou majú robiť, tak ju premenia na provokácie. To znamená nevyhnutne odvrávanie, potreba mať posledné slovo, krik a neposlušnosť. Skúste vždy pred dverami vášho domu dýchať a vypustiť všetko zlé, čo sa v ten deň v práci stalo. Uľaví sa vám.