Ako spraviť domov útulnejším miestom


Všetci sa neustále niekam ženieme a keď prídeme domov, chceme sa tam cítiť skutočne dobre. Chceme prostredie, ktoré na nás bude pôsobiť príjemne a jednoducho. Preto pokiaľ obľubujete tvorivé práce a ste kreatívni, tento článok vám iste pomôže.
 sněhuláková dekorace
Snehuliačik
Na výrobu tejto dekorácie budeme potrebovať:
1. slamu/vatu,
2. rôzne kusy látky,
3. gombíky,
4. ihlu a niť.
 
Ako prvé si nastriháme kusy najlepšie svetlej látky na gule snehuliaka. Môžme si ich vytvoriť z dvoch zošitých kusov látky alebo z jedného, ktorý naspodku zošijeme.

Takto vytvorené dve až tri gule rôznych veľkostí si vypcháme slamou alebo vatou a zašijeme.
Následne gule zošijeme aj dokopy, od spodku od najväčšej po najmenšiu.
Miesto očí, nošteka a úst použijeme gombíky rôznych farieb a veľkostí.
Podľa potreby môžeme prirobiť šálik, čiapku alebo dokonca nohy z malých guličiek.
Takto vyrobeného snehuliaka si môžeme položiť na parapetu alebo kamkoľvek ako peknú zimnú dekoráciu.
 
Akvárium
Vhodnou dekoráciou môže byť taktiež akvárium. Pohľad na plávajúce rybičky pôsobí mimoriadne upokojujúco. Malé akvárium nie je problémom ani pre človeka neznalého akvaristike. Všetky potrebné informácie v prípade problémov je možné jednoducho dohľadať na internete.
 kotě u akvárka
1. Ako prvé si nájdeme stojan alebo skrinku, ktorá je vhodná pod akvárium a unesie váhu.
2. Zaobstaráme si kvalitné akvárium, filter na základe objemu akvária, okysličovač a svetlo. V každej lepšej akvaristike vám s týmto dokážu poradiť.
3. Taktiež budeme potrebovať substrát do akvária. Moderné sú rôzne farebné štrky ktoré však môžu škodiť rybám a rastlinám sa v nich nemusí dariť, preto ich rozhodne neodporúčam.
4. Kúpime si niekoľko druhov rastlín primerane veľkosti akvária a rybám, ktoré v ňom chceme chovať.
5. Rybičky. Hovorí sa, že pávie očká patria medzi jedny z rýb vhodných pre začiatočníkov. Skúsiť však môžete aj chovať slimákov či krevetky.
6. A aby sme nezabudli, rybičky budú potrebovať krmivo.
7. Kúpený substrát nasypeme do prázdneho akvária. Môžme pridať tiež rôzne vopred prevarené samorasty ako dekoráciu. Akvárium naplníme vodou.
8. Do akvária nasadíme rastliny. Necháme minimálne týždeň nech sa zakorenia a môžeme doňho pridať aj práve kúpené rybičky.
9. Kocháme sa pohľadom a akvárium udržiavame.