Bývalého hráča Buffalo Bills našli mrtvého v rieke


V stredu večer našli v rieke Maumee, ktorá preteká cez mesto Fort Wayne v štáte Indiana, mŕtve telo muža, ktorého neskôr úspešne identifikovala miestna polícia. Obeťou je bývalý hráč Buffalo Bills, James Hardy. Wide Receiver, ktorého zmiznutie bolo nahlásené rodinou 30. mája mal 31 rokov.

americký fotbaly

V stredu 7. júna, miestny pracovník čističky vody mesta počas zmeny zistil, že vo vode sa plaví vec podobná telu, hneď nato volal záchrannú zložku hasičov a políciu. Na štvrtok sa podarilo polícií identifikovať telo, ktoré patrilo bývalému hráčovi, ktorý hrával za Buffalo Bills a Baltimore Ravens. Príčinu smrti sa miestnym zložkám polície zatiaľ odhaliť nepodarilo, ale vyšetrovanie sa už začalo, pričom cudzie zavinenie zatiaľ nebolo vylúčené.

James Hardy začínal v gymnáziu ako veľmi talentovaný hráč basketbalu, bol nominovaný na cenu Mr. Basketball, tam sa dostal až do finále, kde napokon neuspel. Mimochodom je to cena za najlepšieho stredoškolského basketbalistu v štáte Indiana. V roku 2004 na univerzite Indiana hrával popri basketbale aj americký futbal, ktorému sa po čase začal venovať naplno.  V roku 2008 ho na drafte v druhom kole vybral Buffalo Bills, ale v NFL sa mu veľmi nedarilo, po dvoch sezónach strávených v Buffale mal slabé výsledky. Z desiatich lôpt, ktoré chytil sa mu podarilo nazbierať iba 96 yardov a 2 touchdowny. Potom jednu sezónu vynechal a Baltimore Ravens mu dal ešte jednu šancu, aby dokázal že má miesto v NFL. Celú prípravu sa však trápil s natiahnutým svalom, tak ho ešte pred začiatkom sezóny prepustili.

míč

James Hardy mal v roku 2014 dočinenia s políciou, keď sa dostal do konfliktu s troma policajtami, za čo ho neodsúdili, keďže súd ho uznal za neschopného zúčastniť sa na pojednávaní. Takto trest, ktorý si mal odpykať vo väzení nedostal, miesto toho mu nariadili liečenie na psychiatrii.