Chcete začať rýchlo podnikať s kúpenou firmou?

Vidíte pred sebou podnikateľskú príležitosť a potrebujete konať v čo najkratšom čase? Skutočne by vám vyhovovalo, ak by ste si mohli skrátiť byrokratické a administratívne záležitosti a začali by ste rovno podnikať? Začať obchodovať s obchodnou spoločnosťou, ktorou budete bez dlhšieho čakania legálne disponovať?

Vízia, písmená

Ak je pre vás čas dôležitým faktorom, či ak ste si na predchádzajúce otázky odpovedali kladne, potom je doporučené, aby ste si firmu nezakladali, ale nejakú už založenú kúpili, stačí si pozrieť predaj firmy a možnosti, ktoré sú na výber. Je to vlastne všeobecne známa vec, že kúpiť firmu býva rýchlejšie, než nejakú novú zakladať, a to je vlastne dôvod, prečo sa na trhu obchoduje aj s firmami. A v neposlednom rade dôvod, prečo o tieto podnikatelia prejavujú záujem. Hlavne v prípade, ak si chcú či potrebujú ušetriť čas a skrátiť si behanie po úradoch.

  • Prečo by niekto firmu kupoval, ak si ju môže sám založiť? Práve z dôvodov, akým je čas a rýchlejší proces, po ktorom sa dá začať okamžite s podnikaním so zakúpenou, a teda už založenou a pripravenou obchodnou spoločnosťou.

Najčastejším „tovarom“ sú v tomto prípade spoločnosti s ručením obmedzeným (s.r.o.). Pravdepodobne z dôvodu, že ide o najobľúbenejšiu podnikateľskú formu na slovenskom trhu. A tiež ide o praktický proces v prípade ich predaja, kedy sa vlastne prepíše obchodný podiel spoločnosti na kupujúceho.

Mladý podnikateľ pri počítači

A hovorí vám niečo pojem ready made s.r.o.?

Ak ste záujemcom o kúpu nejakej firmy a prehľadávate trh s ponukou, tento pojem vám určite stojí za pozornosť. Ide o novozaložené či predzaložené obchodné spoločnosti, s ktorými sa v minulosti nevykonávala obchodná činnosť. Teda nemajú za sebou podnikateľskú históriu.

  • Vznikli, založili a „vyrobili“ sa len z toho dôvodu, aby sa následne mohli predávať prípadným záujemcom, ktorí vidia riziko v kúpe nejakých firiem s dlhoročnou históriou.