Fakty o ženskom mozgu, ktoré by mal poznať každý muž

Žena sa mení každý deň v závislosti od cyklu.Hladina hormónov sa neustále mení a ovplyvňuje tak mozog aj telo ženy a menia sa jej postoje, hladina energie a citlivosť. Zhruba 10 dní po nástupe menštruácie, tesne pred ovuláciou sú ženy viac sexi, o týždeň neskôr zvýšená hladina progesterónu spôsobuje, že sa žena potrebuje trochu utiahnuť a nasledujúci týždeň sa dostáva do štádia, kedy je ľahké rýchlo ju nahnevať.

kráska
 
Je intuitívna.Evolúciou je dané, že ženy skôr rozumejú neverbálnej komunikácii, vycítia situáciu z výrazu tváre, postoja, tónu hlasu a podobne. Možno je to spôsobené tým, že ako matky musia vedieť, respektíve cítiť, čo ich dieťa potrebuje.
 
Vyhýba sa agresii.Stresové situácie vyvolávajú reakciu „útek alebo útok“, ženy sú však tie, ktoré sa snažia skôr ustúpiť. Odjakživa sa vyhýbajú fyzickému násiliu, pretože prežitie ich detí závisí hlavne od nich – žena musí dieťa porodiť a vychovať, preto je nevyhnutné, aby zostala nažive.
 
Na bolesť a úzkosť reaguje inak.Mozog ženy reaguje na bolesť a na strach oveľa citlivejšie ako ten mužský. Tiež neznesie vysokú hladinu stresu. Príliš dlhotrvajúci stav stresu a úzkosti vedie k poškodeniu organizmu, preto sú ženy náchylnejšie k depresii, post traumatickej poruche a ďalším úzkostným poruchám.
 
Neznáša konflikty.Prílev chemických látok do mozgu počas konfliktnej situácie, hlavne vo vzťahu, sa dá prirovnať k záchvatu. Preto ženy neznesú, keď niečo zostáva nevypovedané, alebo chýba spätná väzba. Skôr sa vyrovnajú so zlou ako so žiadnou odpoveďou. 

dívka
 
Ovplyvňuje ju tehotenstvo a materstvo. V prvých týždňoch je veľmi ospalá. Môže za to progesterón, ktorý pôsobí ako tabletka na spanie. Mení sa tiež myslenie ženy – stáva sa matkou. Fyzické, emocionálne, hormonálne a sociálne zmeny, ktoré žena po pôrode zažíva, môžu byť priam kolosálne. V tomto období potrebuje žena maximálnu podporu zo strany partnera.