Internátna izba očami kreatívneho študenta


Život na vysokej škole prináša okrem slastného pocitu slobody aj isté nepríjemnosti. Jednou z prvých vecí, ktoré ho tu stretnú, sú internátne zariadenia a izby v nich. Tie nie vždy zodpovedajú ich očakávaniam, a len minimálne pripomínajú ich vlastné izby v domácom prostredí. Našťastie mnohé tieto zariadenia, poskytujúce študentom ubytovanie, už pochopili tento nedostatok a snažia sa študentom vychádzať v ústrety špeciálnymi povoleniami, napríklad možnosťou menších úprav interiéru (zavesením si plagátov alebo fotografií) alebo prinesením si vlastných obliečok. Znie to možno ako maličkosť, no práve takáto banalita môže veľmi výrazne ovplyvniť atmosféru v cudzom prostredí, akým internátna izba jednoznačne je.
 
podkroví

Internátna izba je síce priestorom zdieľaným, a predsa sa dá dôjsť, vo väčšine prípadov, k vzájomnej dohode. Keďže izba sa delí pomerne rovnomerne na posteľ a priľahlú stenu, ďalej na skrinky na oblečenie a stoličku, je celkom možné nájsť riešenie, ktoré bude vyhovovať každému.

V niektorých ubytovniach Vám dokonca povolia presunúť jednotlivé časti nábytku, ak Vám pripravené rozmiestnenie nevyhovuje- dobrá správa pre vyznávačov Feng shui.  Potom je tam väčšinou jeden spoločný stôl na štúdium alebo prípravu jedla. Ako teda premeniť tento priestor na miesto aspoň alternatívne nazývané „domov“?

orloj

1.      Odnímateľné tapety, resp. Fólie- dajú sa zakúpiť v papierníctve alebo v špecializovaných obchodoch s maliarskym vybavením, keďže prvotnou funkciou týchto odnímateľných fólií je práca s farbami a špeciálnymi maliarskymi technikami (Mia Thermopolisová a triafanie balónikov s farbami- príklad). Použiť sa však dá aj ako tapeta, ktorá oživí priestor fádnej bielej prípadne inej nezáživnej farby.

2.      Samolepky na stenu- veľký výber od romanticky ladených motýlikov po drsné kostry a hady ovinuté okolo kvetín. Ich výhodou je, že sú opatrené adhezívnou páskou, čo uľahčuje ako ich nalepovanie, tak následné odlepovanie po vysťahovaní sa.

3.      Vlastnoručné vyrobené dekorácie- môžete si ozdobiť stoličku pestrými vankúšovými poťahmi, nad hlavu si zavesiť vyrobený fotorámik s fotkou svojej milovanej polovičky alebo zarámovať najobľúbenejšiu spomienku minulého leta. Na internete existuje veľa návodov a ako kreatívne premýšľajúci človek si môžte pomôcť predmetmi v svojom najbližšom okolí.

knihomol
 
Kreatívny človek sa pozná podľa toho, čo vytvoril. Kreatívny študent sa pozná podľa toho, koľko veľa domova si môže so sebou vziať na internátnu izbu. Príjemné tvorenie a veľa šťastia.