Je to ten pravý?


Niekde sa skrýva muž, pre ktorého máme neoblomnú slabosť, podlamujú sa nám kolená a pri jeho blízkej prítomnosti sa tep dokáže odrazu zvýšiť tak, že sa nám zatočí hlava. Je to konečne ten stratený princ na bielom koni, ktorého tak dlho očakávame s otvorenou náručou alebo je to len ďalší omyl a strata času ?
 Je až bezradné, že z drvivej väčšiny mužov sa stane len smutná spomienka toho, čo mohlo byť. Na svete je ich tak veľa a nevieme si hneď vybrať to, po čom naše srdce naozaj túži a pre koho sme schopné urobiť takmer nemožné. Veci sa totiž vedia tak rýchlo zmeniť, a zrazu vedľa nás stojí muž, z ktorého sa vyvinie absolútne iný človek akým bol na začiatku. Na tom krásnom začiatku, ktorý pozná snáď každá žena. Hriešne poblúznenie, ktoré nám pomotá hlavu, ďalej pochopiteľne potrebujeme byť stále v jeho blízkosti – silná a zároveň iracionálna vášeň, ktorá sa nedá len tak ľahko prerušiť. Ako zistíme, že to nie je len dočasná zaslepenosť, ale náš ideál ?

důvěra

Na zaľúbenosti nie je nič zlé, stáva sa to každej z nás. Môže to byť začiatok niečoho, čo bude pokračovať aj naďalej. Je to jav, pri ktorom mozgu bohužiaľ nerozkážeme a ideme bezhlavo po ňom ako levice po lákavej koristi. Zaľúbenosť však netrvá večne. Je to krátkodobá záležitosť, pri ktorej sa zameriavame skôr na stránku fyzickej príťažlivosti. Potom vzťah buď nadobudne vyšší level alebo sa žiaľ rozpadne. Takže ak sa váš nový objav po pár týždňoch nečakane vyparí, spoľahlivo viete v čom bola chyba. Sem sa zaraďujú najmä chlapi, ktorí ženám nezastaviteľne opakujú aká sú krásne a väčšinu času chcú so svojou polovičkou stráviť v posteli.

milenci

Ak vzťah naďalej pretrváva nastáva fáza, ktorej ľudia pridelili ekvivalent láska. Môže byť opisovaná ako podmanivý pocit, pri ktorom máte potrebu toho druhého chrániť a stáť pri ňom nech sa deje čo sa deje. Lenže aby to bola tá pravá láska, nemôže ju cítiť len jeden. Nestačia len slová, treba konať, ukazovať človeku ako mu na ňom záleží a to prostredníctvom dôvery, lojality a vernosti.Nikto  predsa nechce muža, ktorý neprejaví žiadny náznak náklonnosti – aj keď muži prejavujú svoje city veľmi ťažko a zriedka. Láska vyžaduje veľa asertivity a námahu vynaloženú na spoločné riešenie problémov.  Skrátka muž, ktorý vie byť kedykoľvek svojej žene oporou, je impozantným vzorom pre ostatných.
Keď sa láska naplní a čas rýchlo rozbehne, zrazu si uvedomíte, že lepší už nemôže byť nikto. Ak ste si navzájom nápomocní a všetky problémy viete včas vyriešiť, muž, ktorého ste tak dlho hľadali stojí rovno pred vami !