Kamarátky zo školských čias


Malé dievčatká či dievčatá v pubertálnom veku si život bez dobrej kamarátky alebo kamarátok nevedia ani predstaviť. Často sú pre nich veľkou oporou, zvládajú spolu detské radosti i bôle, prvé lásky a rozchody a veľakrát sú jedinými dôverníčkami, ktorým vie „malá žena“ vyrozprávať všetko, čo ju teší alebo trápi.

Pochopiteľne, veď na to kamarátky sú. Pokiaľ máte to šťastie a s kamarátkou z detstva si takpovediac „sadnete“, môže vaše priateľstvo vydržať až do dospelosti, aj napriek tomu, že sa vaše životné cesty rozídu a vy sa presťahujete na druhý koniec republiky kvôli práci či rodine.
 kamarádky při oslavě
Na celý život?
Vo filmoch sa často pozeráme na deti, ktoré si sľubujú priateľstvo až do smrti, ktoré nezničí nič a nikto. Existuje skutočne také priateľstvo? Je možné aj medzi ženami? Aké sú ženy vlastne priateľky-kamarátky? Žena vie byť oporou, vie vypočuť a pomôcť. Pokiaľ necíti zradu. Ak sa náhodou stane, že žena od svojej priateľky zažije klamstvo, ktoré druhá strana nevie rozumne vysvetliť, priateľstvo je v ruinách. Potom si ale treba uvedomiť, že dobrá kamarátka by neklamala, nezranila, neubližovala.
 
Kamarátky na diaľku
Hovorí sa, že známych môžeme mať veľa, ale kamarátov len pár. Asi na tom bude niečo pravdivé. Denne sa v práci alebo v meste stretávame s množstvo známych ľudí, ktorých prívetivo pozdravíme, prehodíme pár slov a ideme ďalej. Ale nedá sa tu hovoriť o priateľstve. Veľa priateľstiev funguje i diaľku. Sú priateľstvá, ktoré nepoškodil ani zub času. Áno, aj ženy dokážu byť dobrými kamarátkami na diaľku.
kamarádky sportovkyně
Keď sú dobré kamarátky naozaj dobrými, stačí im stretnúť sa možno párkrát do roka a vždy si majú čo povedať. Možno im stačia telefonické rozhovory a pocit, že na druhej strane vždy nájdu dobrú kamošku, ktorá ich vypočuje, poradí alebo sa poteší z ich úspechov. To sú skutočné priateľstvá. Môžu žiť aj na opačnom konci sveta, každá denne riešiť rodinu, prácu, stretávať sa s ďalšími priateľmi, ale aj napriek tomu sú tu jedna pre druhú. Vtedy sa to naozaj ráta.