Karta v bankomate


·         Určite sa Vám už stalo že ste pri vyberaní peňazí v bankomate inej banke zabudli pin alebo Vám ju bez dôvodne cucla. Mne sa to stalo. Vtedy vás napadne len jedna možnosť a to zavolať na info linku vašej banky. Oznámia Vám to takúto informáciu že bankomat pri výbere konkurenčnej banky karty nevracia a po ich výbere ich skartujú.

bankomat
 
·         Nie je to ferovové voči klientom bank ktoré máme na Slovensku. Aj keď si banky medzi sebou takto dohodnuté , mali by riešiť túto situáciu inak. Napríklad bankomat jednej banky karty nevyberá , ale neskartujú ich. Vracia ju ich ľuďom. Toto riešenie sa mi zdá byť správne .
 
Ako postupovať pri scucnutej bankomatnej karte ?
 
»          Ak Vám vaša banka nedokáže pomôcť , mali by ste dobre zvážiť či u nej ostatné. Pretože klient by mal byť na prvom mieste a mali by riešiť problémy alebo situácii ľudí , a to platí aj pri tomto problém. Pretože každému sa stane že zabudne pin kód , alebo Vám bez dôvodne scucne bankomat. Postupovať by ste mali takto. Najlepšie je ak vyberáte peniaze z vaše banky. Ak Vám ostane karta v tomto bankomate , kontaktujte info linku a oni Vám ju do pár dní vrátia. Ak však nie je na danom mieste bankomat a ani pobočka vašej banky a vyberáte z bankomatu a karta ostane v bankomate , taktiež kontaktujte info linku vašej banky. Ak však Vám nepomôžu z kontaktujte info linku banky v ktorej ste si vyberali peniaze a poskytnú Vám pomoc. To znamená že Vás budú do niekoľko dní kontaktovať a kartu si budete môcť vyzdvihnúť na najbližšej pobočke.
 
karta

»          Každému z nás sa občas stane že zabudne na pin kód . Predsa nemôžete mať hlave všetko uložené a to čo si máte pamätať z to vám zrazu vypadne. Najlepší trik ako ai niečo zapamätať je že si to budete neustále opakovať až pokiaľ na to nezabudnete. Tak isto si to rýchlo zapamätáte ak budete pin kód neustále používať. Pozor nikdy som nezapisujte pin do peňaženky. Ak Vám ukradnú peňaženku , ukradnú a všetky bankomatnej karty a budú vedieť pin , a dostanú sa ku vašim peniazom .