Klasický alebo netradičný pelech pre psa?

Ak ste majiteľom psa, tak viete, že potrebujete niekoľko nevyhnutných vecí. Váš psík potrebuje z niečoho jesť a piť, potrebuje vôdzku na prechádzky, potrebuje miesto, kde bude spať a možno potrebuje pár hračiek, s ktorými sa bude hrať. Niekedy je náročné vybrať správne veci pre vášho štvornohého miláčika, pretože na trhu jestvuje množstvo produktov. Niektorí majitelia psov považujú pelech pre psa za zbytočnosť, pretože si myslia, že psy môžu spať kdekoľvek – na zemi, na gauči alebo na koberčeku. Ale zamysleli ste sa niekedy nad tým, že aj pes potrebuje svoju vlastnú posteľ – vlastný pelech pre psa? Pelech pre psa je vhodný pre všetky typy psov – staršie, šteniatka, chudé, tučnejšie.

pes v pelíšku

Aké pelechy pre psa sú dostupné na trhu?

Na trhu je veľká ponuka pelechov pre psov. Pelechy pre psov sa často vyrábajú špeciálne na mieru pre chovateľské stanice a zoo markety v mnohých tvaroch a veľkostiach. Pelech pre psa je oveľa praktickejší ako objemné prikrývky a pohodlnejšie než papiere alebo tenké jednorazové podložky. Môžete si vybrať zo štandardných pelechov, hniezda, vyvýšené postele pre psov, ortopedické postele alebo kryté psie postele, teda domčeky. Niektoré spoločnosti vyrábajú pelechy, ktoré sú odolné voči vode alebo pelechy, ktoré sa ľahko čistia.

pes

Nezvyčajný pelech pre psa

Okrem klasických pelechov pre psov sú dostupné aj trošku nezvyčajné pelechy. Chcete dať svojmu psíkovi extra teplé miesto na spanie? Vyhrievaný pelech pre psa je skvelým spôsobom, ako to môžete dosiahnuť. V kombinácii s ortopedickými vlastnosťami môžu byť vyhrievané pelechy pre psov s boľavými kĺbmi vysoko terapeutické. Tieto postele fungujú ako vyhrievacie podložky alebo prikrývky. Aj keď sú navhnuté s bezpečnostnými prvkami na ochranu psa, je potrebné sa vždy riadiť pokynmi výrobcu. Vyhrievaný pelech pre psa môže byť prospešný pre všetky typy psov, ale najväčší úžitok budú mať z neho chudé a malé psy. Psíkom, ktoré trávia noci vonku, sa bude lepšie dariť v chladnejších obdobiach, keď majú prístup k vyhrievanej posteli.Všimli ste si niekedy, že váš pes leží na studenej tvrdej podlahe po tom, čo sa hral von v teplý deň? Niekedy si psy ten pocit chladenia naozaj užívajú. Našťastie existuje pelech pre psa, ktorý vášmu psovi poskytnú chladný a pohodlný povrch na relaxáciu a ochladenie. Zväčša sú vyrobené z plastu alebo podobného materiálu a sú plnené vodou alebo gélovou tekutinou. Tieto postele sú skvelé pre psov, ktoré majú sklon k prehriatiu, ako napríklad buldogy. Ak hľadáte kvalitné pelechy pre psov alebo vás táto téma zaujala, navštívte webovú stránku https://www.queedo.sk/.