LED pásy: Ako ich namontovať a na čo si pri inštalácii dať pozor

LED pásy sú dnes veľmi obľúbené, a to aj kvôli ich veľmi ľahkej inštalácii. Samozrejme, ani ekonomická a ekologická stránka veci nie je na zahodenie, no keďže by som vám rád povedal a vysvetlil, ako led pásy správne namontovať, budem sa venovať len tejto téme. Ak by vám predsa len chýbali nejaké informácie o ekonomickej a ekologickej stránka, tak veľmi v krátkosti:

  • Všetky LED svetlá sú ekonomické!
  • Všetky LED svetlá sú ekologické!
  • LED pásy sú skutočne véééľmi ekologické aj ekonomické, pretože nežerú skoro žiadnu elektrickú energiu!

Svetielkujúce pásiky na tmavej stene

Verte mi, toto sú skutočne všetky informácie, ktoré potrebujete v tomto smere vedieť, poznať a ovládať.

Nemajú rady drevo ani plast
Prvá vec, ktorá je pri inštalácii pásov dôležitá, je správny výber podkladu. Na pásoch sa zo spodnej časti nachádza lepiaci pásik, ktorým ich prilepíte na dané miesto. Počítajte však s tým, na dreve nebudú držať. Prilepíte ich tam, no po chvíľke sa začnú odliepať. Môžete ich veľmi opatrne pripevniť drobnými klinčekmi alebo veľkou zošívačkou, no skutočne veľmi opatrne. Ak si prestrelíte alebo prebijete jeden káblik, máte po pásoch. Plast je zas materiál, na ktorom lepiaca časť drží dobre, no keďže plast a teplo nie sú dobrou kombináciou, nie je najlepší nápad lepiť ich priamo na tento materiál. Netvrdím, že LED pásy sa nejako extrémne nahrievajú, no istota je istota.

Zmotaný žltý led pás na podlahe

Riešením sú hliníkové lišty
Pod pásiky a pásy by ste bo všeobecnosti mali umiestniť hliníkové lišty, ktoré zabraňujú ich prehrievaniu a vyriešia aj problém s tým, aby sa lepiaca páska dobre prichytila a držala aj v budúcnosti, v dlhej budúcnosti. Ak máte doma lišty – profily z iného kovového materiálu, môžete pokoje použiť aj tie. Kov, hliník to sú podklady, ktoré sú najvhodnejšie. Jednoducho ich privŕtate na miesto, kde chcete umiestniť tieto svetielka, a tie potom už len jednoducho prilepíte.