Maľujte


Mnohí ľudia sa nevedia celý život nájsť. Hľadanie sa je však našou súčasťou. Sme predsa ľudia, ktorí majú svoje sny, túžby a potreby, no tie sa často jednoducho neustále menia. Ale je fajn, keď máme vo svojom živote niečo stále, napríklad náš koníček, ktorý nás z nejakého dôvodu proste drží už od detstva a nevieme si bez neho predstaviť náš život. Áno, práve to je niečo, čo by nás mohlo držať nad vodou aj vtedy, keď máme pocit, že už totálne klesáme pod hladinu. Niektorí ľudia si však ani toto akosi nevedia nájsť. Je smutné, keď si neviete nájsť svoj koníček, no verte tomu, že ešte stále nie je nič stratené.

pozadí
 
Keď neviete, čo by ste robili vo svojom voľnom čase, ale chcete sa umelecky vyžiť, určite začnite maľovať. Maľovanie vás bude napĺňať.
 
Nemusíte byť Picaso, aby ste sa mohli zabávať maľovaním. V súčasnej dobe existuje skutočne veľmi veľa techník, ktoré môžu byť pre vás tie vhodné, napriek tomu, že možno neovplývate maliarskym talentom. Možno však nejde o to, aby to, čo ste namaľovali, vyzeralo úplne perfektne. Možno ide skôr o to, aby to malo význam vo vás. Pretože maľovanie môžete pojať skutočne rôznym spôsobom. Môžete sa v tom nájsť.

abstrakt
 
Začať maľovať je veľmi jednoduché, musíte si však nájsť techniku, ktorá vám bude najviac vyhovovať. A to už je občas problém.
 
Niekomu úplne stačí, keď si zoberie ceruzku alebo uhlík. A niekto naopak chce skúsiť niečo úplne iné. S temperkami alebo akvarelami sa môžete vyhrať hlavne vtedy, keď sa chcete zamerať na farby a občas ľudia potrebujú vo svojom živote práve farby. Stačí, keď si budete všímať jednotlivé odtiene, ako sa navzájom prelínajú a aké neopakovateľné vzorce vytvárajú. Budete sami vidieť, že to má zmysel. Nemusí vám to visieť na stene, stačí, keď sa v tom budete vidieť vy. Keď vás to bude baviť a keď sa v tom nájdete, nič viac nepotrebujete.