Minimálna mzda a jej zvyšovanie .


Od roku 2013 sa nám začala zvyšovať minimálna mzda, Koľko sme mali na hodiny a koľko máme dnes , a bude sa ešte minimálna zvyšovať ?
V roku 2013 sa to všetko začalo. V tom roku bola minimálna mzda 338 € a hodinová menej ako 2  eurá. V tom roku to bolo úbohé a mohli sme si dovoliť zaplatiť len mesačné výdavky a nič viac, ale poďme ďalej.
černé postavy

V roku 2014 sa v parlamente vychvaľovali že minimálnu mzdu z roku 2014 zdvihnú na úroveň 390 €. No ako sľubovali , tak sa nestalo. Vtedy  bola minimálna mzda 352 eura a hodinová presne 2 €. Bolo to o niečo viac ako v roku 2013 a mohli ste si dovoliť trochu viac ale tiež to nebolo bohvie čo .
Na ďalší rok teda rok 2015 to už bolo o niečo lepšie. Mesačná  mzda bola 380 € a vyzeralo to tak že na rok 2016 to bude ešte vyššie.
Vyššie to išlo o necelých 25 € . Aj to k niečomu pomohlo ale na rok 2016 mať minimálnu mzdu 405 eura a hodinová mzda bola 2.32 € bolo oproti ostatným štátom smiešne pretože naša ekonomická situácia bola síce slabšia ale platiť takouto mzdou zamestnancov je dosť zarážajúce. No ale poďme sa pozrieť ako to vyzerá na tento rok.
papírové bankovky

Už máme polovicu roka za sebou  a mzda ktorú máme teraz sa vyšplhala neuveriteľných 435 € čo je o 25 eura  viac ako minulí rok. Avšak si myslím že aj keď štát prisľúbil že by sa mala minimálna mzda do konca roka 2020 zvýšiť až na 550 € tak stále je to málo , keďže iných krajinách robia buď tú istú prácu alebo podobnú prácu a majú ju zaplatene dva krát toľko ako my Len si zoberte že opatrovateľky nech majú približný plat okolo 1500 € za mesiac zatiaľ čo na Slovensku opatrovateľka zarobí 550 € . Preto nie len mladý ale aj straší ľudia odchádzajú za hranica za prácou , lebo chcú zarobiť tak isto ako  každý iný občan v inom štáte. No veď uvidíme či sa bude ešte minimálna a hodinová mzda bude ešte  zvyšovať a o koľko pôjde hore.