Mobilné domy sú zaujímavý spôsob bývania

Mobilné domy sú zaujímavý spôsob bývania

Ľudia si požičiavajú karavány či obytné prívesy, aby mohli vyraziť na cesty za dobrodružstvom. Je to výborný spôsob ako vyriešiť problémy s neustálym hľadaním ubytovania, pretože si ho veziete stále so sebou, kam sa pohnete. Karavány či obytné prívesy však majú konkurenciu v podobe mobilných domov, ktoré sa dostávajú už aj na náš trh.

auto, sťahovani

Mobilné domy sú na predaj aj prostredníctvom internetu, kde si ich môžete prezrieť a vybrať z množstva ponúkaných typov, veľkostí a vybavenia. Každý Mobilný dom Carnaby Bambury však už má kompletne vybavenú kuchyňu aj so spotrebičmi, obývaciu halu so sedačkou, spálňu s pohodlnou rozkladacou posteľou, sprchovací kút a tiež toaletu. Väčšina z mobilheimov sú určené na sezóne bývanie, no dajú sa nájsť aj vhodné na podnikanie, napríklad pre kancelárie, predajne, rozličné prevádzky ako rýchle občerstvenie a podobne.

Výroba mobilných domov má už dlhú históriu, začala pred 80-timi rokmi v USA, kde ich dodnes využíva mnoho rodín. Sú totiž energeticky veľmi úsporné, využívajú sa na rekreačné ubytovanie, ale ak sa vykoná revitalizácia, bývať v nich môžete počas celého roka. Stačí ich z vonkajšej strany zatepliť, jednoduché zasklenie okien vymeniť za dvojité, zaizolovať prívod vody a dom vybaviť kúrením na tuhé palivo. Takto upravený mobilhem vám bude slúžiť na bývanie po celý rok.

kuchyňa, interiér

Z mnohých typov domov vyberáme napríklad dom so zvýšeným stropom a sedlovou strechou. Dom Carnaby Bambury má dva vstupy, obývaciu izbu, v ktorej sú dve sedačky a dá sa z nej vyjsť do exteriéru. Kuchynská linka je v tvare „U“, má vstavané spotrebiče vrátane digestora a chladničky. V spálni sa nachádza manželská posteľ a veľká skriňa so zrkadlom. Detská izba je vybavená dvoma lôžkami, ktoré sú umiestnené vedľa seba. V kúpeľni je sprchovací kút s umývadlom, zvlášť je oddelené WC. Kúrenie domu je prostredníctvom plynového kotla, radiátory sú v každej izbe a okná sú s dvojitým zasklením. Rozmery domu sú 11,50×3,7m a poskytujú potrebné pohodlie.