Mobilné domy sú zaujímavý spôsob bývania

Ľudia si požičiavajú karavány či obytné prívesy, aby mohli vyraziť na cesty za dobrodružstvom. Je to výborný spôsob ako vyriešiť problémy s neustálym hľadaním ubytovania, pretože si ho veziete stále so sebou, kam sa pohnete. Karavány či obytné prívesy však majú konkurenciu v podobe mobilných domov, ktoré sa dostávajú už aj na náš trh.

auto, sťahovani

Mobilné domy sú na predaj aj prostredníctvom internetu, kde si ich môžete prezrieť a vybrať z množstva ponúkaných typov, veľkostí a vybavenia. Každý Mobilný dom Carnaby Bambury však už má kompletne vybavenú kuchyňu aj so spotrebičmi, obývaciu halu so sedačkou, spálňu s pohodlnou rozkladacou posteľou, sprchovací kút a tiež toaletu. Väčšina z mobilheimov sú určené na sezóne bývanie, no dajú sa nájsť aj vhodné na podnikanie, napríklad pre kancelárie, predajne, rozličné prevádzky ako rýchle občerstvenie a podobne.

Výroba mobilných domov má už dlhú históriu, začala pred 80-timi rokmi v USA, kde ich dodnes využíva mnoho rodín. Sú totiž energeticky veľmi úsporné, využívajú sa na rekreačné ubytovanie, ale ak sa vykoná revitalizácia, bývať v nich môžete počas celého roka. Stačí ich z vonkajšej strany zatepliť, jednoduché zasklenie okien vymeniť za dvojité, zaizolovať prívod vody a dom vybaviť kúrením na tuhé palivo. Takto upravený mobilhem vám bude slúžiť na bývanie po celý rok.

kuchyňa, interiér

Z mnohých typov domov vyberáme napríklad dom so zvýšeným stropom a sedlovou strechou. Dom Carnaby Bambury má dva vstupy, obývaciu izbu, v ktorej sú dve sedačky a dá sa z nej vyjsť do exteriéru. Kuchynská linka je v tvare „U“, má vstavané spotrebiče vrátane digestora a chladničky. V spálni sa nachádza manželská posteľ a veľká skriňa so zrkadlom. Detská izba je vybavená dvoma lôžkami, ktoré sú umiestnené vedľa seba. V kúpeľni je sprchovací kút s umývadlom, zvlášť je oddelené WC. Kúrenie domu je prostredníctvom plynového kotla, radiátory sú v každej izbe a okná sú s dvojitým zasklením. Rozmery domu sú 11,50×3,7m a poskytujú potrebné pohodlie.