Musíme byť naozaj online?

Čo to znamená byť online? Terminus technicus- doslovne vzaté, znamená to byť pripojený, byť aktivovaný, byť schopný činnosti.
Ešte len ráno otvoríme oči už sa pozeráme na mobil. V tom lepšom prípade ho zapíname- v tom horšom prípade, sme ho nevypli ani v noci . Sme online. K dispozícii šéfom, rodine. Hneď po raňajkách, alebo ešte pred nimi zapíname počítače, notebooky ,tablety a náš denný cirkus začína.

počítač

Mobil vyzváňa pre každú hlúposť. Aj vtedy keď to netreba. Pracovník stojac pred skriňou hľadajúc spis najprv nepozerá na police , ale s otvorením skrine vyťahuje telefón a okamžite volá- kde sa čo nachádza . Akoby vy ste doma presne vedeli, či spis leží na druhej, alebo tretej polici . Nerozmýšľa, nehľadá sám ,volá.
Už máte správu aj na počítači. Dcéra sa zobudila a napochytre nevie pripraviť perkelt. Najjednoduchšie je napísať vám- načo by pohľadala v receptoch na internete ? A tak sadáte a hneď píšete. Bod za bodom.

Opäť zvoní mobil- teraz volá šéf. Súrne potrebuje urobiť poradu. Sadáte do auta a v tom znova ten telefón. Opäť šéf- všetko je inak, porada nebude- nutne potrebuje odcestovať.
Hádam bude chvíľku pokoj- omyl- mama si spomenula, že je potrebné nakúpiť veci, lebo k nej príde návšteva.
Sme večne ako na gumičke- skáčeme, ako naše zariadenia zapískajú. Joj, či by nám len bolo bez nich hej! Ale zvládli by to naši šéfovia a pracovníci, keby museli pohnúť rozumom a večne neprenášať prácu na iných ? Možno by sa to aj naučili robiť. Hlavne by boli v menšom strese. Počas jednej porady som registrovala, že môjmu šéfovi zvonil mobil, najmenej dvadsať krát. To jeho milovaná polovička, určite potrebovala súrne konzultovať každú vec:

mobilní telefon

  • Čo obliecť deťom
  • Kto sa postará o deti, keď ona beží preč?
  • Kedy príde konečne k deťom svokra?
  • Prečo ešte svokra nedošla _

Nekonečný kolotoč zbytočných otázok a znervózňovania. A tak sa čudujeme, že ľudia v zhone a nervozite zabudnú aj vlastné dieťa v aute. Ja sa nečudujem. To je dôsledok- dieťa nezavolalo z auta, že je tam samé. Že má ešte len dva roky ? To si už chudáci nestihnú uvedomiť.