Na čo myslieť pred kúpu LED žiaroviek

Výhodou led svetla je…. počkať, tých vhod je mnoho a vlastne sa im ani nechcem venovať, lebo predpokladám, že ich poznáte. Ak by ste ich náhodou nepoznali, tak si dajte tri minúty Googlenia a budete vedieť všetko, čo potrebujete, a mnohokrát, bohužiaľ, i to, čo absolútne nepotrebujete. Chcel by som vám skôr povedať a poradiť v tom, na čo so dať pozor pred výmenou žiaroviek vo vašom príbytku. Hlavné a podstatné sú vlastne asi iba dve veci.

Žena drží v rukách červenú svietiacu guľu

Skontrolujte typy závitov
Každá lampa má na sebe závit, do ktorého sa zašrubuje žiarovka. Pri LEDkách môže dôjsť k jednej komplikácii, a to k tej, že vám závity nebudú sedieť. Je to zvláštne, pretože som na tieto informácie v podstate nikdy nikde nenarazil, no keď som si kúpil svoju prvú LED žiarovku, prišiel som domov a do lampy som ju nemohol ani za svet zašrubovať. Po asi hodinovom boji som sa pozrel na závit a zistil som, že nesedí. Zvláštne bolo to, že názov a typ závitu dokonale sedel s tým, čo bolo napísané na starej žiarovke, dokonca priamo na lampe – na závite, na novej LED žiarovke a aj na krabičke od nej. Predavačka v obchode mi potom dodatočne povedala, že sa to vraj sem – tam zákazníkom stáva. Vraj rovnaký typ závitu proste nesedí. Takže, ak by ste sa stretli s tým, že neviete ani za svet vymeniť žiarovku, predtým, ako začnete pochybovať o všetkých svojich schopnostiach, mrknite sa na závit.

Lampa nad stolom, kde je položený nápis Smile

Trubice, panely žiarovky…ktoré si vybrať?
LEDkové nie sú len žiarovky, ale aj trubice alebo dokonca panela a aj reflektory sú. Preto si dobre premyslite, ako chcete osvetliť svoj príbytok. Za mňa môžem povedať, že trubice sa hodia hlavne do kuchyne alebo nad pracovný stôl a do kúpeľne, či do toalety, panel je vhodný do obývačky, kuchyne alebo garáže a klasické žiarovky asi do všetkých ostatných miestností v dome alebo v byte. Reflektor zas dobre využijete hlavne na záhrade.