Nezvyčajné služby alebo za čo sú ľudia ochotní platiť

Čistenie uší – taká samozrejmá vec, ktorú pravidelne vykonáva každý z nás. Tak prečo to nepremeniť na biznis? V Japonsku sa tento nápad ujal a ľudia si nechávajú platiť profesionálom za kvalitné vyčistenie uší. Tak čo, vymenili by ste to za vatové paličky do uší?
 romantika u vody
Nájdenie partnera – internetové zoznamky nie sú žiadna novinka. No čo keby vám s hľadaním toho pravého pomohli odborníci na lásku? Takúto online službu ponúka Virtual Dating Assistants. Na základe vašich záľub, preferencií či očakávaní zostavia Váš profil, ktorý zverejnia na rôznych zoznamovacích portáloch. Aktívne oslovujú ľudí s podobným profilom, píšu si s nimi či dohodnú Vám rande. Potom je už len na Vás, či sa na dané rande dostavíte a či preskočí iskra.
 
Ospravedlňovacie agentúry – ospravedlniť sa za naše slová či skutky niekedy naozaj nie je najľahšie a veľa razy sa z toho snažíme „vyzuť“. V takomto prípade to majú Japonci jednoduchšie – môžu si na to najať tzv. ospravedlňovaciu agentúru.  Tá vyšle svojho človeka a dotyčnému sa ospravedlní za vás. Navyše veľmi profesionálnym spôsobom. Aby bolo ospravedlnenie viac dôveryhodné, niektoré agentúry, ako bonus, ponúkajú i ospravedlnenie s plačom.
 
Osobný paparazzi– chcete sa aspoň na chvíľu cítiť ako hviezda? Prenajmite si osobných paparazzov, ktorí vás budú fotiť a prenasledovať na vopred dohodnutom mieste. Aj toto sú ochotní spraviť niektorí ľudia pre to, aby sa aspoň na malý moment cítili ako celebrity.
 had a jablko
Hadia masáž – ak chcete vyskúšať naozaj netradičnú masáž, navštívte unikátne kúpele v Talmei Elazar v Izraeli. V ich ponuke nájdete, okrem iného, i hadiu masáž, za ktorú zaplatíte 70 dolárov.  Za túto cenu sa vám po tele môže plaziť hŕstka hadov, ktoré by mali priniesť relaxačné a uvoľňujúce účinky. Báť sa nemusíte, všetky hady sú, samozrejme, nejedovaté. Vyskúšali by ste?