Päť praktických rád pri cestovaní osamote

Dajte vedieť vaše plány priateľom alebo rodine
Aj keď cestovanie sám môže byť vaša príležitosť dostať sa preč a uniknúť od všetkých a všetkého, stále stojí za to poskytnúť priateľom a rodine kópiu vašej trasy, dať vedieť váš čas letu, hotelové rezervácie a poskytnúť stručný prehľad k vašim plánom, zatiaľ čo budete mimo domu. Nie len, že vašu rodinu upokojíte, ale umožníte im aj kontaktovať vás v naliehavých prípadoch.

modelka

Spravte zoznam núdzových telefónnych čísiel
Šikovný tip, či už cestujete osamote alebo nie, prináša zoznam núdzových kontaktných čísel na vašich cestách, čo môže byť v istých prípadoch veľkou pomocou. Zahrňte do zoznamu núdzových kontaktov vlastné osobné informácie spolu s názvom tiesňového kontaktu doma a akékoľvek ďalšie telefónne čísla, ktoré budete potrebovať, ako napríklad vaša banka, ak by ste mali problémy s kartami alebo so svojou poisťovňou.

Vykonajte prieskum a rezervujte len ubytovanie s dobrými recenziami
Nechcete, aby ste skončili v nepoddajnej oblasti mesta alebo v ubytovacích zariadeniach, kde sa necítite sami bezpečne, takže určite stojí za to, aby ste si čas vynaložili na podrobnejší prieskum ubytovania. Zamerajte sa na oblasti, ktoré sú obľúbené cestujúcimi a pozrite sa na miesta s pozitívnymi recenziami, aby ste mali dobrú predstavu o tom, čo môžete očakávať pred príchodom a vyhnete sa tým možným nepríjemným prekvapeniam.

Robte niečo, čo ste vždy chceli robiť!
Cestovanie sám je perfektná príležitosť urobiť niečo, čo ste vždy chceli robiť, ale nemohli ste, keď ste cestovali s rodinou či partnerom. Možno ste si vždy chceli naučiť sa potápať alebo skúšať miestnu kuchyňu, ale radšej ste strávili deň pri bazéne. No teraz je vaša šanca! Nie len, že si splníte sen, ale budete mať ešte viac zaujímavých príbehov, ktoré môžete po príchode domov rozprávať vašim blízkym.

turista

Zoznámte sa s novými ľuďmi
Nehanbite sa hovoriť s novými ľuďmi počas svojich ciest. Precvičujte si jazyk rozhovormi s miestnymi obyvateľmi alebo dokonca len s priateľskou servírkou, rozbehnite rozhovor s ostatnými cestujúcimi alebo si rezervujte prehliadku, kde sa môžete stretnúť s ľuďmi podobných záujmov.