Po stopách duchov


Ak máte milú svokru, príjemných susedov a úžasného šéfa môžete so strašidlami stráviť aspoň dovolenku.
Určite každý počul v detstve nejaké zaručene pravdivé hrôzostrašné príbehy. Nasledovala prebdená noc, kde aj ten najmenší závan vetra, alebo puknutie starého nábytku bolo známkou prítomnosti nadprirodzenej bytosti z príbehu. Možno Vám práve prebehol mráz po chrbte a prebudil príjemné spomienky na detstvo. Čo ak tie príbehy boli pravdivé? Môžete to zistiť aj osobne.

hrůza

Domy, v ktorých zaručene straší.
V každom poriadnom zámku je strašidlo, biela Pani, alebo aspoň bezhlavý jazdec či rytier. Ale viete, že existujú budovy, v ktorých sa dejú nevysvetliteľné veci naozaj? Najviac takýchto obydlí je v USA.
V Kalifornii, v meste San José nájdete sídlo Winchesterovcov (výrobca slávnych pušiek).  V dome vraj blúdia duše ľudí, ktorí zomreli vďaka zbraniam od tohto výrobcu. Prvá majiteľka dala urobiť v dome množstvo dverí, neustále počas svojho živote dom prerábala – dôvod bol prostý, zmiasť duchov. Experti veria, že v tomto dome sa duše zosnulých nachádzajú.

zatmění

V Amityville, v New Yorku je dom, ktorý prekliali pôvodný obyvatelia USA. Je postavený na indiánskom pohrebisku a duše zosnulých indiánov tu nemajú pokoj. Aspoň také je vysvetlenie záhady neuveriteľných udalostí v horore Amityville. O tomto dome je natočených viac príbehov a viac verzií. Každá rodina, ktorá sa sem prisťahovala zažila niečo desivé.

japonkso

Aj Európa má pár strašidelných domov.
Ostrov Poveglia Taliansko. Ostrov sa v minulosti stal lazaretom pre ľudí nakazených morom a leprou. Umrelo tu asi 160.000 ľudí. V roku 1922 tu bol blázinec s lekárom, ktorého liečebné metódy boli skôr experimentmi na živých ľuďoch. Lekár svoj život ukončil samovraždou, skokom z okna ústavu, ale podľa povesti vraj prežil a dodnes sa spolu so svojimi „pacientmi“ potuluje po ostrove.
Ak sa ubytujete v hoteli Dragsholm (zámok) v Dánsku možno stretnete najznámejšieho miestneho ducha – dcéru majiteľa zámku, ktorá sa zamilovala do robotníka, dala rodina zamurovať do stien. Podľa parapsychológov sa v tomto hoteli pohybuje viac ako 100 duchov.