Pozvime kapelu, príde viac hostí


Ak už vlastníme reštauráciu, bar, kaviareň, alebo organizujeme spoločenskú udalosť, všade môžeme využiť službu, pri ktorej si objednáme hudobnú kapelu. Je to príjemné spestrenie, ktoré určite uvíta množstvo ľudí a čo viac, takáto kapela môže byť hlavným lákadlom, ktoré priláka veľa zákazníkov. Pokiaľ sa nejedná napríklad o svatbu, tak zákazníci = peniaze.

bicí

Peniaze a ďalšie peniaze
Do takého baru, reštaurácie, na spoločenskú udalosť, všade prídu ľudia za zábavou. Určite si každý jeden návštevník kúpi minimálne jedno pivo, kofolu, alebo niečo pod zub. Iní toho vypijú či skonzumujú aj za desiatich :D, no o to lepšie pre Vás a Vašu tržbu. A to vravíme len o pití a konzumovaní, nespomenul som cenu za vstupné, ktorú Vám každý zaplatí, aby sa mohol prísť zabaviť za kamarátmi, ktorí si idú vypiť a zatancovať na udalosť, ktorá sa odohrá vo Vašom podniku. To sú peniaze a peniaze.

koncert

Za málo peňazí, veľa muziky
Pritom ak si objednáte službu nejakej začínajúcej kapely, tá bude rada, ak bude mať príležitosť zahrať, nejakú vysokú sumu od Vás ťahať zrejme nebude. No aj takéto skromné kapely pritiahnu dosť hostí, možno by ste sa čudovali. A zvláť v okolí, kde sa nič iné nedeje. V niektorých prípadoch som počul, že mladej kapele majiteľ spravil na večer takzvaný VIP účet. Skrátka všetko pitie kapelníkov išlo na účet podniku a tým otázka vyplatenia skončila. Bol rád majiteľ i kapela.

kapela

Rôzne kapely, rôzne kontaktovanie
Kapely sú však rôzne a nájdeme ich aj cez internet či inzeráty. Dohodnúť sa s nimi by nemal byť problém, myslím si, že veľa kapiel rado ocení príležitosť, kedy budú môcť prísť zahrať. Cez spomínané inzeráty nájdeme skôr kapely, ktoré sú ideálne na spoločenskú udalosť či svatbu. Ak hľadáme kapelu „rockovejšieho“ zamerania, skontaktujme sa s nimi cez ich stránku či mail, alebo dnes už dokonca Facebook. Množstvo kapiel tohto zamerania nájdete aj na slovenskej stránke Supermusic, ktorá je podobná českej Bandzone.