San Francisco s nulovým rozpočtom

Pier 39 aMission District
 
Miesto, ktoré sa môže pochváliť množstvom obchodov, atrakcií, pouličných umelcov a reštaurácií– to je Pier 39. A pokiaľ nechcete minúť ani cent, môžete si vychutnávať jedinečnú atmosféru a výhľady. Mission District je skvelou voľbou na návštevu, pokiaľ hľadáte niečo, kde stretnete všetky kultúry sveta.

most golden.jpg
 
Golden Gate a Golden Gate Park
 
Ak sa už vyberiete do San Francisca, rozhodne nesmiete vynechať návštevu mostu Golden Gate, dychberúceho hlavného bodu mesta. Čo sa týka parku, je umelo vytvorený a plný záhrad, jazier a zaujímavých múzeí. Keď sa sem vyberiete cez víkend, máte parkovaie zadarmo a možno stihnete aj nejakú bezplatnú tanečnú lekciu, ktoré sa tu konajú.
 
Russian Hill a Chinatown
 
Skrytý nádherný klenot San Francisca, ktorý dáva turistom možnosť zažiť niektoré z najkrajších pamiatok mesta, jeho umeleckú scénu a množstvo reštaurácií. Čínska štvrť, ktorá sa v San Francisu nachádza, je najväčšou štvrťou tohto štýlu mimo Áziu. Je plná živých farieb a lákavých vôní.
 
Pláže a farmárske trhy
 
Aby ste naplno využili potenciál mesta, nesmiete zabudnúť na návštevu pláže – nádherné sú všetky od Ocean Beach na západe až po Baker Beach, z ktorej je výhľad na Golden Gate. Skutočnú kultúru San Francisa spoznáte aj vďaka farmárskym trhom, ktoré sa konajú v dokoch na námestí Ferry každý utorok a sobotu.

san franciso.jpg
 
Filmy a fotografie
 
Čoraz populárnejšie je outdoorové sledovanie filmov– stačí si vyhľadať Bernal Heights Outdoor Cinema alebo Film Night in Park, ktoré sú dva najznámejšie.  Čo sa fotografie týka – úžasný spôsob ako stráviť popoludnie v spoločnosti veľkého umenia je Harvey Milk Photography Center.
 
The Presidio a Coit Tower
 
The Presidio bolo kedysi vojenskou základňou, avšak v posledných rokoch sa stalo obľúbeným miestom určeným turistom. Ponúka kultúrne aj historické pamiatky mesta a často organizuje bezplatné koncerty.Betónová veže Coit Tower bola postavená v roku 1933 a podobá sa zbrani na počesť odvážnych bojovníkov mesta. Navštíviť ju môžete zadarmo, má nádherné nástenné maľby a výhľady.
 
Palace of fine arts
 
Jednou z budov, na ktoré sú miestny najviac hrdí, je Palace of fine arts, ktorá bola postavená po ničivom zemetrasení z roku 1906 a jednou z prvých, ktoré je vidieť po vstupe do mesta.
 
 
 
Divadlá a literatúra
 
San Francisco je bohaté na divadelnú tradíciu a ak sa tu nachádzate v dobe konania Shakespearovského festivalu, je to rozhodne niečo, čo by ste si nemali nechať ujsť.Okrem divadelnej tradície, je známy aj literatúrou, ktorá je podporovanánespočetnými autorskými rozhovormi a čítaniami, ktoré sa konajú počas celého roka v obchodoch,ako je napríklad Imnivore Books či city Lights Bookstore.