Sklenené zábradlie – moderný spôsob riešenia schodiska a zábradlia

Pri projekte akejkoľvek stavby uvažujeme o schodisku a správnom výbere zábradlia. Sú to oporné body, ktoré sú dôležité nielen z hľadiska úspešnej kolaudácie, ale aj z bezpečnostného a podporného hľadiska.

Navyše dotvárajú dizajn priestoru a správne ho členia.

bridge-1462029_640

Preto je dôraz kladený na správny výber a celkovú realizáciu namieste.

Je mnoho riešení pre zábradlia, či už klasické kovové, nerezové alebo sklenené.

Sklenene zabradlia https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklene-zabradlie/ sú správnou voľbou. Ponúkajú Vám nadčasové a mimoriadne elegantné riešenia.

V ponuke je realizácia skleneného zábradlia, ktoré je vyrobené zo špeciálne tvrdeného, kaleného skla, ktoré je bezpečné a mimoriadne funkčné. Sklenené zábradlie ideálne prepúšťa svetlo, vhodne ho láme a schodisko a priestor opticky zväčšuje. Ponuka povrchovej úpravy skla je rôzna – od číreho skla, matného mliečneho, pieskovaného až po grafosklo.

Celosklenené zábradlie viete kombinovať s akýmkoľvek druhom materiálu – elegantné prevedenia sú napríklad s drevom, kovom alebo aj s nerezom.

glass-wall-2134798_640

Ukotvenie má veľa možností – buď ako bodové uchytenie alebo realizácia celoskleneného zábradlia, ktoré akoby vychádzalo priamo z podlahy.

Sklo spolu aj s inými doplnkami vždy pôsobí čisto, elegantne, útulne a zároveň nadčasovo. Také sú aj úplné novinky, ktoré nahrádzajú zábradlia – celosklenené steny. Jedná sa o moderný spôsob riešenia zábradlia – jedna časť je nahradená sklenenou stenou a druhá časť zábradlia je klasická – buď vo forme kovového zábradlia so stĺpikmi alebo ako sklenené zábradlie.

Celosklenená stena je vhodná pre moderné ponímanie zábradlia a je jeho veľmi elegantnou náhradou. Priestor presvetlí a zároveň presne vymedzí bezpečnú plochu pre Váš pohyb.

Akýkoľvek spôsob riešenia skleneného zábradlia je veľmi praktický a nevyžaduje špeciálnu údržbu. Postačí Vám prípravok na sklo a kov a handrička, ktorou zotriete prach a znečistenie.

Celosklenené zábradlie je vhodné aj do interiérov, kde sa pohybujú malé deti. Z galérie ich bezpečne sledujete a máte prehľad o ich pohybe.

Sú nielen funkčné, praktické ale aj dizajnové s nádychom luxusu.