Sklo ako luxusný prvok vášho domova

Výhodou skla je, že vyzerá dobre v každom priestore. Ľahko sa udržiava a je dostupné v mnohých prevedeniach. Sklo bude vždy vyzerať luxusne, nikdy nevyjde z módy a hodí sa ku každému štýlu. Môže sa využiť na sklenených dverách, presklenených stenách, doplnkoch, ale vyrába sa z neho aj nábytok.
Sklenený nábytokvyzerá naozaj nadčasovo. Vidíme ho hlavne v kuchyniach ako jedálenské stoly alebo pracovné dosky, ale aj v obývacej izbe v podobne vitríny a odkladacích skriniek. Neskutočne dobre vyzerá ako predeľovacia časť izby. Často sa sklo používa v kúpeľniach, ktoré sú súčasťou spálne. Sklenená kúpeľňa so žalúziami pre vytvorenie súkromia je čoraz populárnejšia.

koupelna

Sklenené dveresa hodia do každej miestnosti. Nielen tie klasické, ale aj posuvné. Alebo čo tak sklo ako časť dverí? Možností je neúrekom. Ak nechcete, aby bolo cez ne vidieť, vyberte si sklo mliečne alebo pieskované. Zachovávajú si svetelnú priepustnosť a zároveň chránia vaše súkromie.

Sklo ako stavebný prvoka súčasť nábytku má viacero výhod. Najdôležitejšie je, že sklo je extrémne hygienické. Ani v kúpeľni sa nemusíte báť korózii, neusadia sa vám na ňom plesne, ktoré sú tak často súčasťou kúpeľňových dverí. Takisto sprchové kúty vytvorené zo skla budete mať na celý život. Ak si zvolíte variant s grafickou úpravou, môžete sa cítiť ako v pralese alebo ponorení v mori.
Spomínali sme už nábytok. Sklo je vhodný materiál šatníkových dverí a šatníkov. Nepriehľadné alebo lakované sklo splní predstavy najnáročnejšieho človeka. Farebná škála skla je takmer nekonečná. Navyše je lakované sklo stále a nepodlieha svetelnému poškodeniu, nemusíte ho nijak špeciálne čistiť.

ložnice

Ďalšou možnosťou je využite skla ako materiálu pre podlahu. Tvrdené sklo je trvácne a dobre vyzerá ako materiál pre schodisko alebo podlahu v izbách. Luxusne pôsobí schodisko vytvorené zo skla skombinované s drevom. Každý si predstavuje sklo ako niečo krehké. Špeciálne kalené sklá sú však veľmi odolné a prakticky nerozbitné. Sklo sa dá spevniť aj tepelne. Takéto sklá po rozbití neporežú, ich úlomky sú veľkých rozmerov.