Slnečné lúče potrápia pokožku aj tých najmenších

Horúčavy a slnečné lúče netrápia len nás dospelých, ale aj deti, a to od útleho veku. Ak vaše bábätko dosiahne v lete vek, kedy už môže pravidelne chodiť na čerstvý vzduch, nezabudnite chrániť jeho pokožku. Je samozrejme dôležité zabrániť úpalu a iným komplikáciám, ktoré môžu spôsobiť horúčavy a slnko. V nasledujúcich riadkoch sa však zameriame práve na detskú pokožku.

dítě
 

Detská pokožka potrebuje extra starostlivosť

 
Určite viete, že detská koža je na dotyk extrémne jemná. Kvôli tomu je aj extrémne citlivá. Ak by ste bábätko po kúpaní pravidelne nenatierali, pokožka by mu neskutočne vyschla. To isté platí aj o slnečných lúčov. Tie sú pre ňu dokonca ešte horšie. Neznamená to, že so svojim dieťaťom nemáte vyjsť von. Dôležité je skôr to, aby ste sa na slnku nezdržiavali príliš dlho. Detské telíčko by malo byť zakryté oblečením, teda aspoň tak, ako to ide. Na prechádzku je vhodnejšie ráno, alebo podvečer. Časti dňa, kedy slnko páli najviac, radšej strávte v príjemnom tieni, alebo byte.
 

Správny krém

 
Tak ako pokožka dospelých, aj tá detská potrebuje hydratáciu. V lete nie je problémom len samotné slnko, ale taktiež suchý vzduch. Preto svoje bábätko natierajte omnoho viac. Môžete ostať pri detskom oleji, alebo kréme, ktorý používate bežne. Dajte si ale pozor na príliš mastné prípravky. Ak ste sa už niekedy v lete natreli mastným krémom, telovým maslom, alebo olejom, viete čo sa stane keď na vás začne páliť slnko. Krém sa začne na tele topiť a vy sa cítite ako kus mastného párku. To isté sa stane aj vášmu dieťaťu. Nie je to príjemné ani pre vás, a ani pre neho. Preto siahnite skôr po krémoch s hydratačným účinkom.

miminko
 
Ak viete, že sa na slnku budete zdržiavať čo i len o minútu dlhšie, určite použite aj opaľovací krém pre deti. Na podráždenú, alebo extrémne vysušenú pokožku, použite krém z nechtíka lekárskeho.