Služby Zuno ukončili činnosť


Nové aktivity a prípané nedorozumenia sa presúvajú do Tatra Banky.
Oficiálny dátum ukončenia činnosti je 3. júna 2017.
Zmena banky a ich služieb býva komplikovaná, pretože Vás neradi vidia odchádzať ku konkurencii. No v tomto prípade, podľa toho, čo som si zistil, sa jedná o bezproblémový a pomerne jednoduchý prestup, v podstate bez problému.

karty

Zuno a IBAN
V bežných bankách dostanete pri založení účtu i 24 miestny kód , ktorý má špecifické číslo určené na prístup k danému účtu. Tento kód nazývame IBAN. Tento špecifický a dôležitý prístup sme dostali vytlačený na papierovej kartičke, pretože 24 miestne heslo nie je zrovna jednoduché na zapamätenie. No toto riešenie s papierikom nie je ideálne, predsa sa nám môže ľahko stratiť. A práve preto nám ZUNO poskytovalo toto číslo priamo vytlačené na platobnej karte. Dosť rozumné riešenie.

Zuno a poplatky
U bežných „staromódnych“ bánk sme boli zvyknutí za každú jednu službu, za každý jeden krok platiť poplatky. Už i len za to, ak sme sa opovážili platobnú kartu chvíľu nevyužívať, dostali sme ako keby pokutu.  Veď to bola tragikomédia. No teraz si opíšme „poplatky“, ktoré sme „platili“ službám Zuno. Štandartný účet bol bezplatný, účet plus len za 2, 80 eúr mesačne. Pri tomto účte plus nám bolo umožnené vyberať bezplatne 50 eúr z bankomatov Tatra Banky, chodili nám bezplatné sms informácie o pohybe na účte, výber hotovosti v zahraničí bol takisto bezplatný a ešte určite ďalšie výhody, na ktoré si už nevspomeniem. Bežné banky Vám takisto bezplatný účet, no pri konci mesiacia Vám predsa peniaze strhli. Nakoniec Vám ich síce vrátili, no tvalo to dlhú dobu. Zuno pri konci mesiaca taksito vypožičalo poplatok, no vrátilo ho ihneď na druhý deň. Presne tak, ako sa sluší a patrí.

finance

Zuno a informovanie o pohybe na účte
Bežné banky odošlú SMS vo veľmi stručnej podobe. Ako sa hovorí- „ledy by bolo“. Niekedy z tej stručnosti ani nevieme, ako aký prevod vlastne ide. Zato Zuno poslalo SMS do toho najpodrobnejšieho, no pritom dôležitého detailu.