Tri farby v jednom osvetlení, to vám doprajú RGD led pásiky

Nástup technológie LED nám okrem ekologickejšej formy klasických žiaroviek s dlhšou životnosťou zároveň priniesol aj viaceré iné, o niečo nápaditejšie formy osvetlenia. Čoraz známejšími a populárnejšími svetelnými produktmi sa stávajú napríklad led pásiky. Tie disponujú svetelnými diódami a ich využiteľnosť je veľmi praktická, nakoľko ide o princíp samolepiacich pásikov, ktorými môžete polepiť ľubovoľný priestor, ktorý chcete mať osvetlený.

led pásek

Okrem „klasickej“ možnosti v podobe bieleho svetla však máme na výber aj dobre známy typ RGB pásikov, ktorých diódy vyžarujú celkovo až tri farby a to červenú, zelenú a modrú. RGB technológie ako trend osvetlenia sú dostupné okrem využitia v domácnosti aj pre množstvo iných účelov a situácií, pretože sú zároveň skvelou výzdobou a teda i doplnkom pre spoločenské podujatia k vytvoreniu tej pravej atmosféry alebo pre reklamné účely k podsvieteniu tovaru či reklamnej tabule, nehovoriac o cool využití v podobe podsvietenia tuningu na aute alebo jeho interiéru, k podsvieteniu PC skrinky, poličiek, schodiska,… a podobne.
Každý priestor, v akom RGB pásiky využijete chytí novú, nápaditejšiu atmosféru na základe dokonalej symbiózy troch výrazných farieb.

  • Vedeli ste že,…?

Klasické bielo svetlo vyžarované led svietidlami vzniká vlastne kombináciou spomenutých troch farieb? Súčasným splynutím červenej, zelenej a modrej nastane kombinácia, ktorú náš zrak vyhodnotí ako bielu farbu. Rozdielnosť farieb začneme vnímať iba ich rozdelením.

žárovka

  • A práve technológia RGB dokázala klasické bielo svetlo rozdeliť, na základe čoho ho vnímame ako tri vzájomne rozdielne farby.

Aby sme si zhrnuli to podstatné, RGB pásiky disponujú ekologickými vlastnosťami s dlhou životnosťou ako aj iné led produkty, okrem klasických pásikov vyžarujú tri pestré farby a ich využitie je ideálne predovšetkým k výrazným dekoračným účelom, no takisto aj k podsvieteniu určitého priestoru alebo predmetu.