Triakové ovládače

Nechce sa vám zakaždým, keď idete zhasnúť svetlo postaviť? Riešením by mohli byť práve LED svetlá, ktoré sa dajú ovládať pomocou diaľkových ovládačov alebo smartfónu s nainštalovanou aplikáciou a internetom. Ovládače určené na vypínanie a zapínanie LED žiaroviek sa nazývajú triakové ovládače a dokážete pomocou nich nie len svetlo vypnúť, či zapnúť, ale aj zmeniť farbu, vybrať si farebné prechody, stmievať intenzitu svetla a ďalšie funkcie. Vďaka jednému takémuto diaľkovému ovládaču viete dokonca riadiť aj viacero okruhov – jednoducho tak prepnete režim, či zapnete svetlá na niekoľkých miestach naraz a to bez nutnosti postavenia sa.

Diaľkový ovládač

Ak máte však radšej klasiku a radšej by ste svietidlá ovládali bežným vypínačom na stene, dajú sa k LED svetlám zohnať aj tradičné nástenné vypínače. Takéto ovládače sa inštalujú na stenu, ale ich výhodou je to, že k tomu, aby fungovali nie je potrebný žiaden kábel, pretože fungujú na vstavanú batériu. Ľahko dokážete nástenný LED vypínač prilepiť na žiadané miesto a ovládať s ním môžete rovnaké funkcie ako s diaľkovým ovládačom a dokonca na väčšine nástenných spínačov viete riadiť taktiež viacero okruhov naraz.

Nástenný vypínač

Triakové ovládače, či už diaľkové alebo nástenné predstavujú jednu z niekoľkých výhod, ktorými sa LED svetlá vyznačujú. Okrem ich veľmi jednoduchého ovládania sú tieto osvetlenia populárne aj kvôli estetickým vlastnostiam – mnoho ľudí ich využíva ako dekoračné svetlo. LED svetlá však nemusia slúžiť len na dekoračné účely, vedia plne nahradiť klasické žiarovky, pričom oproti nim nie sú závadné voči životnému prostrediu ani zdraviu človeka. Vyznačujú sa možnosťami svietenia vo viacerých pestrofarebných variantoch a obrovskou životnosťou, akú klasická žiarovka nedosahuje. Dlhú životnosť dopĺňa už len intenzívna svietivosť a ušetrené náklady na elektrickú energiu, ktoré viete ich dlhším používaním usporiť.