Vianočná výzdoba u vás doma

Ledva skončilo leto a už tu máme Vianoce. Po teplej jeseni sa ani nenazdáme a už klopú na dvere najkrajšie sviatky v roku. Pre mnohých z nás príchod týchto sviatkov znamená veľké upratovanie a veľa pečenia. Keď sa tento kolotoč skončí konečne nastane deň, na ktorý sa všetci tak tešíme.

vánoční věnec

Vianočná výzdoba domu
Okrem upratovania a pečenia isto nezabudnete ani na vianočnú výzdobu.
Adventný veniec
Prvou dekoráciou bude určite adventný veniec. Každý takýto veniec má 4 sviece, ktoré symbolicky odrátavajú čas do Vianoc. Môžete si ho vyrobiť doma podľa vlastného vkusu. Postačí vám k tomu základ venca (korpus) v tvare kruhu. Môže byť z umelej čečiny, polystyrénu, alebo zo slamy. Ďalej potrebujete už len čečinu, 4 sviečky, taviacu pištoľ a množstvo rozličných ozdôb (šišky, škrupinky z orechov, šípky, vianočné ozdoby,…), ktoré na veniec obalený čečinou pripevníte.

adventní věnec

Veniec na dvere
Dajte vedieť aj susedom a každému kto ide okolo, že sa pripravujete na Vianoce. Vianočný veniec sa ako dekorácia dostáva aj do našich končín. Zhotoviť ho môžete rovnako ako adventný veniec ale bez sviečok. Táto dekorácia môže mať tvar kruhu, gule, alebo hviezdy. A ozdoby… fantázii sa medze nekladú –  sušené ovocie, rôzne mašle, perličky, korálky, šišky, čečina, vianočné gule,… čo doma máte to pokojne môžete použiť.

Vianočné reťaze
Do prípravy tejto dekorácie môžete zapojiť aj menšie deti. Stačí ak im nastriháte farebný papier na prúžky a dáte im lepidlo. Stačí zlepiť prúžok do kruhu. Ďalší prúžok prestrčte cez zlepení krúžok a znova ho zlepte do kruhu….a tak ďalej.

Ozdoby na stromček
Radi štrikujete či háčkujete? Pokojne môžete urobiť malé rukavičky, alebo čiapočky, ktoré potom zavesíte na stromček.

sněhulák

Snehuliak v byte
Snehuliak je symbolom zimy. Doma by vám ale asi dlho nevydržal. Ak ale zmiešate 0,5 šálky kondicionéru (bieleho) a 3 šálky sódy bikarbóny získate zmes, ktorá sa bude na sneh veľmi podobať. Pokojne si z nej vytvarujte snehuliaka, ktorý vám bude zdobiť príbytok tak dlho ako budete chcieť.