Vyberme ten správny počítač pre Vás!


V dnešnej dobe už skoro každý potrebuje počítač. Ak potrebujeme počítač iba na maily, sociálne siete, textové programy, prehrávanie médií, neplaťme zbytočne veľa!
otevřený notebook
Poznáme to. Každý by Vám najradšej predal PC v hodnote cca 600 eúr. Pokiaľ chcete počítač iba na veci, ktoré som v hornom riadku spomenul, notebook, PC za 600 eúr nepotrebujeme! Uznávam, počítače v tejto cenovej skupine sú super, ale na naše aktivity nepotrebujeme 3Ghz procesor, 8 GB RAM a grafickú kartu nVdia s pamäťou 6GB. Takýto počítač je skvelý, ale zaplatíme zbytočne veľa peňazí a ani ho poriadne nevyužijeme. Na základné veci, ktoré som spomínal, naozaj stačí počítač relatívne lacný.

Dám Vám pár typov:
•        Lenovo IdeaCentre AIO C20-00– Tento počítač má dvojradový procesor značky Intel, s výkonom 1, 6 GHz, operačnú pamäť, čiže RAM 4GB, 1000GB harddisk, čiže úložný priestor, mimochodom obrovská kapacita, grafickú kartu Intel, samozrejme USB vstup, integrované reproduktory, čiže tie kupovať a zapájať nemusíme, v počítači by ste mali mať operačný systém Windows 10. Takýto počítač Vám naozaj bezchybne a rýchlo poslúži. Cena takéhoto počítača je cca 350 eúr.

•        HAL3000 EasyNet W10– Počítač má dosť rýchly štvorjadrový procesor s výkonom 2 GHz, RAM 2GB, mechaniku CD/ DVD, 120 GB úložný priestor. Ako už názov napovedá- Easy net, čiže ideálny počítač na surfovanie po internete. So všetkým, čo k tomu súvisí. Rýchly, ideálny počítač pre Vás, povedal by som, ešte výhodnejší, ako vyššie spomínaný. Cena je cca 320 eúr.
monitor pc
•        Acer Aspire XC-704– Procesor je dvojjadrový, s výkonom 1,6 Ghz, značka Intel,  operačná pamäť 4 GB, 1000 GB harddisk, grafická karta Intel HD, vstup USB, ale okrem toho aj vstup HDMI, ktorý určite poteší. Do vstupu HDMI, môžeme zapojiť HD kábel, ktorý si dokúpime za cca 10 eúr. To nám umožní napríklad pustiť si film na počítači, no a pozerať ho na našej televíznej obrazovke v kvalite HD. Takýmto istým spôsobom cez neho môžeme hrať aj počítačové hry, takisto v HD kvalite. Cena je cca 300 eúr.

Vedeli ste, že? Firma Microsoft má zmluvy s výrobcami počítačov, takže ak kupujete počítač, platíte zároveň aj za softvér a operačný systém od tejto firmy. Z každého takéhoto kúpeného počítača ide zisk najbohatšiemu človeku na svete. Billovi Gatesovi. Ak chcete ušetriť ešte viac, povedzte predajcovi, že o nainštalovanie Windowsu nemáte zájem. Avšak, pokiaľ nie ste v počítačoch skúsení, tak Vám odporúčam, aby Vám ho nainštalovali.