Zamilujte sa do žuly aj vy.

Zamilujte sa do žuly aj vy.

Kameň, ktorý nachádzame bežne v prírode a ktorý má v rôznych sektoroch také široké využitie. Hovoríme o žule, odborne nazývanej tiež granit. Okrem toho, že ju častokrát pri prechádzke popri rieke využijeme na hádzanie „žabiek“ do vody, žula veľkých rozmerov sa používa v stavebníctve a aj ako dekoratívny prvok. Žula je z geologického hľadiska hrubozrnná magmatická hornina prevažne svetlej farby. Jej farebnosť závisí od podielu minerálov, ktoré sa v nej nachádzajú. Žula má taktiež svoju špecifickú textúru. Toto všetko robí žulu výborným dekoračným materiálom, ktorý ozvláštni interiér aj exteriér vášho príbytku.

Zula2

Žula je skutočne pevná ako skala. Jej odolnosť voči poškriabaniu a aj teplu vhodne poslúži pri výrobe žulových pracovných dosiek a stolov do kuchyne. Žiaden horúci hrniec nemá na žulu negatívny dopad. Skúste krájať zeleninu rovno na pracovnej doske. Určite odolá. Žula sa zároveň hodí aj ako obkladový materiál na podlahy, steny, či kúpeľne. Váš domov tak dostane rustikálny a luxusný nádych. Žula okolo krbu dodáva celej miestnosti majestátnosť a vďaka spomínaným termoregulačným vlastnostiam sa stáva aj funkčným doplnkom, ktorý jednoducho musíte mať. Variabilita farieb, textúr a tiež povrchových úprav – od leštenia, cez plameň a kefovanie, vám umožňuje milión variácií, ako žulu v domácnosti aplikovať, prípadne kombinovať s inými materiálmi a prvkami. Dodajte svojmu interiéru alebo exteriéru trochu prírody s pomocou tohto na údržbu nenáročného a zároveň veľmi estetického prvku.

Zula

Dodávateľom žuly a iných prírodných materiálov je Gora Slovakia – dizajnové kamenárstvo a krbárstvo. Žula Gora Slovakia je vysoko kvalitná a ihneď k odberu. Môžete si vybrať zo vzorkovníka ponúkajúceho niekoľko desiatok farieb a štruktúr. Neexistuje žiadna domácnosť, ktorá by v tak širokej ponuke nemohla nájsť svoj vyhovujúci materiál.