Zaujímavosti Madridu bez vstupného


Mesto Madrid vyšlo turistom v ústrety v maximálnej možnej miere. Ako jedno z mála metropol ponúka turistom do viac ako 50- tich múzeí a atrakcií vstup zadarmo. Stačí si len zakúpiť turistickú kartu Madrid Card. Okrem vstupu zadarmo vďaka tejto karte získate aj zľavu vo vybratých reštauráciách.

madrid

Karta Madrid Cardvás bude stáť od 47 do 120 euro (v závislosti od času – doby, počas ktorej chcete navštevovať múzeá), ale už po štyroch- piatich prehliadok múzeí zistíte, že sa vám oplatilo do nej investovať.
Karta si môžete zakúpiť na časové obdobie 24 hodín, 48, 72, alebo 120 hodín. V závislosti od toho sa pohybuje aj jej cena 47, 60, 67, 77 euro. Táto karta začne platiť hneď ako ju prvý krát použijete.

Napríklad:  Ak prvý krát použijete 48 hodinovú kartu Madrid Card v utorok pri vstupe do múzea o 14:00 nasledujúcich 48 hodín môžete vstúpiť do ďalších múzeí zadarmo. Karta vám bude platiť do štvrtku do 14:00 hod. Medzi tým môžete  využiť aj zľavu v reštauráciách, na ktorú vďaka tejto karte máte nárok.

španělsko

Ktoré múzeá navštíviť.
Ku karte Madrid Card dostanete aj brožúru so zoznamom múzeí, atrakcií a reštaurácií, na ktoré sa vstup zadarmo, alebo zľava vzťahuje. Madrid je plný múzeí, je dobré si dopredu rozmyslieť, ktoré z nich chcete vidieť. Nestihnete navštíviť všetky, ale tie najzaujímavejšie a najnavštevovanejšie určite áno.
Zadarmo môžete navštíviť

Museo del Prado– umelecká galéria. Nachádzajú sa tu obrazy a diela  Botticelliho, Raffaela, Rembrandta, Rubensa a ďalších významných maliarov a umelcov.

Kráľovský palác– časť paláca je sprístupnená verejnosti. Aj tu nájdete množstvo obrazov, umeleckých diel a môžete vidieť kráľovskú zbrojnicu.

palác

Múzeum Thyssen – Bornemisza– ďalší palác, plný nádherných obrazov rozmiestnených v sálach na troch poschodiach.
To sú len tri múzeá, ktoré sa tešia obrovskej popularite medzi turistami. Pravdaže je týchto múzeí viac. Ak budete vlastníkom karty Madrid Card vyhnete sa dlhým radám na kúpu lístkov. Čas strávený v Madride môžete stráviť oveľa lepšie.