Aby balenie na dovolenku nebolo otravou

Aby balenie na dovolenku nebolo otravou

Samozrejme ak máte malé ratolesti máte to o to horšie že nemyslíte len na seba ale i na ne. Avšak ani to nemusí byť problém ak máte na všetko plán.
Je vhodné si pred pobytom v dostatočnom časovom predstihu spísať zoznam na papier alebo do telefónu napríklad týždeň vopred, aby ste mali aj čas ísť dokúpiť veci ktoré vám ešte chýbajú,.

zavazadla

Mali by ste sa baliť tým systémom, že si vypočítate počet dní ktoré na dovolenke strávite a pribaliť si o jeden pár spodnej bielizne ako i napríklad trička navyše. Tak sa vyhnete nadbytočným kilám v kufri ako i tomu, že nevynosíte veci ktoré so sebou ťaháte a nakoniec budete po dovolenke doma pri vybaľovaní nadávať koľko ste toho nevyužili.
Riaďte sa teda pravidlom o jeden kus navyše v prepočte ku dňom stráveným mimo domova. Čo sa týka lekárničky, tu sa potreby môžu líšiť najmä ak máte malé deti. Nemali by ste zabudnúť vziať analgetiká proti bolesti, taktiež lieky proti horúčke – tie môžu mať deti iné ako dospelý vzhľadom na silu liekov. Ďalej určite nezabudnite ani niečo na žalúdok – na zmiernenie kŕčov ak by vám nesadlo zahraničné jedlo, na zabránenie preháňania tu je vhodné napríklad živočíšne uhlie. Skúste si vziať i šumivé tablety do nápoja – tie v sebe obsahujú ako magnézium tak i rôzne vitamíny, ktoré vám môžu pomôcť po vyčerpávajúcom pobyte na slnku.

letiště

Ak chcete byť pekne opálení mali by ste už pred zájazdom nasadiť do svojho príjmu betakarotén ktorí sa odporúča prijímať i počas pobytu na slnku.
Veľkým pomocníkom sú i malé plastové nádoby ktoré sú určené na cestovanie a môžete do nich preliať šampón alebo telové mlieko v prípade že idete na menej dní. Tak nemusíte brať veľké balenia a taktiež ušetríte miesto i kilá v kufri.
Načo by ste nemali zabudnúť v prípade že idete letecky je menovka na kufri a taktiež odporúčame obaliť kufor fóliou ktorá ho ochráni pretože ne letiskách sa vám pri nakladaní a vykladaní do lietadla môže ľahko poškodiť.
Teraz si už len nachystať zoznam naozaj potrebných vecí a hor sa do balenia. Veríme že s našimi trikmi vám to pôjde od ruky.